SDCC Özel LEGO Super Heroes CAPTAIN MARVEL (77902) ve BATMAN 80. Yıl (77903) Setleri Duyuruldu

, ,

Geçtiğimiz yılın San Diego Comic-Con (SDCC) özel setleri hakkındaki yazımızın girişi ile başlayacak olursak:

Dünyanın en önemli ve en çok ilgi çeken çizgi roman fuar ve kongrelerinden biri olan San Diego Comic-Con (SDCC); Marvel, DC ve Star Wars gibi fikri mülkleri elinde bulunduran LEGO için de çok önemli bir etkinlik. Bu yüzden de LEGO’nun her yıl daha da yoğun bir şekilde bu etkinliğe özel minifigürler ve setler çıkardığını görüyoruz.

 

Bu yılki SDCC setleri de etkinlik öncesinde duyuruldu ve yine tüm LEGO hayranlarının ağzını sulandıracak cinsten. (Bu arada, bu setleri alabilmek için etkinliğe katılmanız da yetmiyor, satın alma hakkına ancak bir çekilişle sahip olabiliyorsunuz.)

Geçtiğimiz yıllardaki SDCC setleri daha çok minifigür odaklı olurken, son yıllarda, set çeşitliliğinin azalarak setlerin büyüdüğünü görüyoruz. Bu yıl da iki set karşımıza çıkıyor. Bu setlerle ilgili detaylar ve bu setlerin görselleri ise şu şekilde:

 

77902 LEGO Marvel – Captain Marvel and the Asis

Starforce kostümlü özel Captain Marvel minifigürünün yanı sıra Maria Rambeau minifigürünü ve kedi Goose’un Flerken formundaki figürünü içeriyor. 271 parçadan oluşuyor.

 

77903 LEGO Batman – The Dark Knight of Gotham City

Farklı ve göz alıcı bir tasarıma sahip bu sette, ilk bakışta Batman’in 80. yılı parçası ve beyaz gözlü Batman kafası dışında özel bir parça yer almıyor gibi görünüyor. Bu nedenle, Batman hayranıysanız aynı modeli elinizdeki parçalarla oluşturmayı deneyebilirsiniz. 427 parçadan oluşuyor.

 

1 cevap

Yorumlar kapalı.