SAN DIEGO COMIC-CON 2018 Özel Ant-Man, Aquaman ve Solo Setleri Resmi Yapım Kılavuzları Yayınlandı

, , ,

Dünyanın en önemli ve en çok ilgi çeken çizgi roman fuar ve kongrelerinden biri olan San Diego Comic-Con (SDCC); Marvel, DC ve Star Wars gibi fikri mülkleri elinde bulunduran LEGO için de çok önemli bir etkinlik.

Bu yüzden de LEGO’nun her yıl daha da yoğun bir şekilde bu etkinliğe özel minifigürler ve setler çıkardığını görüyoruz. Bu setler her ne kadar heyecan uyandırsa da çok kısıtlı sayıda ve bazen de bu setlere özel parçalar ile üretildiği için çok ciddi eleştirilere de yol açıyor; zira setler ikinci el piyasasında dudak uçuklatan fiyatlara ulaşabiliyor.

Bu yıl ise LEGO, hayranların sesini dinleyerek, üç SDCC 2018 LEGO setine de özel parça koymadı ve daha da iyisi, bu setlerin yapım kılavuzlarını resmi olarak yayınladı. (Geçtiğimiz yıllarda, modellere bakıp tahmin yürütmek ya da kötü fotoğraflanmış kılavuzlar kullanmak gerekebiliyordu.)

Bu sayede, SDCC’ye giden ve çekilişle bu setleri kazanan şanslı azınlıkta olamasanız bile, nostaljik görünümlü kutuları haricinde setlere sahip olmanız mümkün.

O zaman, lafı daha fazla uzatmadan, SDCC 2018 setlerine geçelim. Setlerin yapım kılavuzlarını fotoğraflarına ya da üstündeki indirme bağlantılarına tıklayarak LEGO’nun kendi sitesinden indirebilirsiniz:

 

75512 LEGO Star Wars Millenium Falcon Cockpit

Yapım kılavuzunu buradan indirebilirsiniz

 

75996 LEGO DC Super Heroes Aquaman and Storm

Yapım kılavuzunu buradan indirebilirsiniz

İlginizi Çekebilir:  2020 LEGO Star Wars Set Görselleri

 

75997 LEGO Marvel Super Heroes Ant-Man and the Wasp

Yapım kılavuzunu buradan indirebilirsiniz