Sitemiz Hakkında

2010 yılında “Bu blog’da başta teknoloji olmak üzere, aklıma gelen (ya da sizin soracağınız) her konuyla ilgili düşünceleri ve tavsiyeleri bulabileceksiniz.” önyazısı ile yayın hayatına başlamış olan “Gofret.info” blogunun hedefi bilgiye açlığı tatlı ve doyurucu bir biçimde gidermektir.

Uzunca bir aradan sonra 2018’de yeniden canlanmış olan bu blog’da hedefimiz, sizlerle, dünyadaki örnekleri kadar güncel, kaliteli ve dolu dolu bir LEGO haber kaynağı sunmak ve bunları yaparken de LEGO’nun topluluk standartları ve kurallarına tümüyle uymak. Sitemizde, LEGO set duyuruları, haberleri, set incelemeleri ve daha fazlasını dünya ile aynı anda bulabileceksiniz.

Ekibimiz, ömrünü LEGO’ya adamış olan, kendini AFOL (Adult Fan of LEGO – Yetişkin LEGO Hayranı) olarak nitelendiren bir ekipten oluşsa da bizim için her LEGO teması aynı uzaklıkta. LEGO Technic olsun LEGO DUPLO olsun, hepsini ayrı seviyoruz. (Ama LEGO Creator Expert serisini, daha doğrusu modüler binaları bir tık daha fazla sevdiğimiz doğrudur.)

Sitemiz aynı zamanda The LEGO Group tarafından tanınmış bir topluluk olarak, LEGO Ambassador Network üyesi ve Türkiye’deki ilk ve tek Recognized LEGO Fan Media (RLFM – Tanınmış LEGO Hayran Yayını)dır. Daha fazla detay için ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Bizlere isterseniz yazılarımızın yorumlar bölümünden, isterseniz de Instagram üzerinden ulaşabilir; güncel gelişmeler için de Instagram hesabımızı takip edebilir ve YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz. Eğer sitemizden gelecek bildirimlere izin verirseniz de anlık olarak haber alabilirsiniz. Sitemizin web uygulaması (PWA) desteği sayesinde; sitemizi, mobil cihazlarınıza bir uygulama gibi eklemeniz de mümkün.

 

Adımızın Kaynağı

Peki bu blog’un ismi neden “gofret” diye soracak olursanız, cevabı, kullanılabilirlik. Akılda kalıcı ve dikkat çekici bir isim çünkü… Üstüne üstlük, Türkçe karakter barındırmadığı için de sözlü iletişimi ve yazımı da kolay.

(Merak edenler için not: Gofret ne yazık ki öz Türkçe bir sözcük değil, Fransızca gaufrette sözcüğünden dilimize geçiş yapmış bir sözcüktür.)

Bir an önce yazıları okumak isteyenleri ana sayfamıza ya da sağdaki arama kutusuna bekliyoruz.

Bu yazıların çoğunluğundan sorumlu şahsiyeti daha yakından tanımak isteyenleri de Yazar Hakkında sayfamıza bekliyoruz.

Afiyetle okumalar :)

1 cevap

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir