Yılbaşı İncelemesi: 70847 TLM2 Good Morning Sparkle Babies!

,

Yeni yıl (ve ardından da karne dönemi) gelirken, geride bıraktığımız yıl boyunca çıkan setleri geniş bir fiyat ve tema yelpazesinde inceleyeceğiz. Böylece özellikle de indirimlerde yakalayabileceğiniz eksik setlerinizi tamamlama ya da hediye seçimi konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.

Serimizin ilk incelemesinin konusu daha önce incelediğimiz 853865 The LEGO Movie 2 Aksesuar Seti‘nin devamı sayılabilecek 70847 Good Morning Sparkle Babies! (Günaydın Parıltılı Bebekler!) olacak.

 

Genel Bilgiler, Fiyat ve Parçalar

Türkiye fiyatı 64,90 TL, Amerika fiyatı $9,99 ve Avrupa fiyatı €9,99 olan bu set, 50 parçadan oluşuyor. Tabii The LEGO Movie 2 setleri beklenenin çok altındaki satış performanslarıyla mütemadiyen indirime girdiği için daha ucuza bulmanız mümkün.

Yazının en başında itiraf edelim. Bu seti, çoğu kişi, bu sete özel bebek figürleri, belki de bazı kişiler de diğer özel parçaları için alacak. Bebekler dışında yıldızın yüzü de bu sete özel. Aslında bakacak olursanız, bu boyuttaki bir sete göre de oldukça fazla özel parça içeriyor:

 

Minifigürler ve Tamamlanmış Model

Setin içerisinden Emmet ve renkli saçlı Lucy minifigürlerinin yanı sıra 2 Sparkle Baby minifigürü çıkıyor. Emmet ve Lucy’nin kafa parçaları bu sete özel; fakat bu minifigürler bunun dışında dikkat çekici bir özellik içermiyor.

 

Bebek minifigürlerinin zaten her hali ayrı şirin olurken, buradaki renkli ve parıltılı tasarımları özellikle de TLM 2 Aksesuar Seti‘ndeki minifigürlerle yan yana konulduğunda sergilemeye çok uygun bir tezat oluşturuyor. Ayrıca, bu renkli baskılarıyla hem sergilemek hem de oynamak için çok keyifli hediyelik parçalar oluyorlar.

İlginizi Çekebilir:  Yılbaşı İncelemesi: 21317 LEGO Ideas STEAMBOAT WILLIE

 

Setin asıl odağı minifigürler ve de bebek figürleri olduğu için modelin sırf konmuş olmak için konmuş ve ortaya karışık renkli parçalardan rastgele yapılmış gibi bir havası var. Hayal kırıklığına uğratmasa da memnun da edemiyor.

 

Bir de bu modelde, yıldızı fırlatabildiğiniz basit bir mekanizma yer alıyor ve özellikle ufaklıklar için oynanabilir olmasını sağlıyor; fakat bu mekanizmayı tasarımsal olarak saklama gereksinimi bile duymamışlar.

 

Genel Değerlendirme

Yazının başında da belirttiğimiz üzere, bu seti bir çok kişi sadece bebek figürleri için alacaktır. Bununla birlikte, özel parçalarını ve The LEGO Movie 2 setlerinin sıklıkla indirime girdiğini düşündüğümüzde, set, ederinin karşılığını veriyor diyebiliriz. Özellikle de aynı sayıda figür ve parça içeren TLM 2 Aksesuar setine kıyasla daha ucuz olması da dikkat çekici bir diğer nokta.

 


İncelememiz için bu seti bizlere göndermiş olan LEGO’ya çok teşekkür ederiz. Yukarıdaki görüşler tümüyle kişisel görüşlerimizdir ve inceleme setlerinin gönderilmesi, olumlu bir inceleme yapacağımızı garanti etmez.