The LEGO MOVIE 2 Set İncelemesi: 853865 TLM2 Aksesuar Seti (Sewer Baby – Lağım Bebekleri)

, ,

Bugünkü incelememizin konusu, yine bir The LEGO Movie 2 seti; fakat bu seferki setimiz her ne kadar küçük olsa da biraz daha farklı bir konseptte ve nispeten özel olarak nitelendirebileceğimiz bir set olan 853865 The LEGO Movie 2 Accessory Set (LEGO Filmi 2 Aksesuar Seti) ya da daha doğrusu Sewer Babies (Lağım Bebekleri) minifigürleri aksesuar seti olacak; zira bu setteki ilk dikkat çeken nokta neredeyse herkes için Sewer Babies minifigürleri olacaktır.

 

Genel Bilgiler, Fiyat, Parçalar ve İnşa Deneyimi

Türkiye fiyatı 79,90 TL, Amerika fiyatı $12,99 ve Avrupa fiyatı €12,99 olan bu set, 48 parçadan oluşuyor. Diğer benzer aksesuar setleri gibi plastik ambalajda gelen bu set, bu fiyat noktasında özellikle de 4 minifigür içeren 68 parçalık 70841 Benny’s Space Squad (Benny’nin Uzay Mangası) setine kıyasa biraz pahalı kalsa da zaten yazının girişinde belirttiğimiz üzere bu setin cazibe noktası farklı. Setin içerisinde iki normal boyutta minifigür, iki bebek minifigürü ve tek bir poşet içerisinde gelen küçük bir inşa edilebilir model yer alıyor.

 

Setin içerisindeki büyük minifigürlerin başka setlerde de yer alması nedeniyle, setin tek özel kısmı, filmde herkesin sempatisini toplayan Sewer Babies karakterlerinin minifigürleri. The LEGO Movie 2’nin piyasaya çıkan ilk dalga ve bugüne kadar duyurulan ikinci dalga setlerin başka hiçbirinde Sewer Babies minifigürü yer almaması nedeniyle bu minifigürlerin şimdilik bu sete özel olduklarını söyleyebiliriz. Zaten hangi sette olursa olsun şirinliğiyle bizi bizden alan ve halen genel olarak nadir sayılabilecek bebek minifigürlerine hayır dememiz biraz zor.

İlginizi Çekebilir:  Büyük Harry Potter Setleri Karşılaştırması: 75978 Diagon Yolu ve 76391 Hogwarts Simgeleri

Setin içerisinde yer alan savunma amaçlı araç kalıntısı ise yapması oldukça kolay bir model ve asıl özelliği tekli parça atıcı içermesi.

 

Minifigürler ve Tamamlanmış Model

Setin içerisinden Sharkira, Emmet ve 2 Sewer Babies minifigürü çıkıyor.

Sharkira minifigürü, 70829 Emmet and Lucy’s Escape Buggy! setinde de yer alıyor ve bu setteki versiyonunun tek farkı, kaskı yerine saçı olması. Yine de hem başının, hem gövdesinin hem de bacaklarının detaylı baskısı, bu minifigürü çoğunluktan daha özel bir minifigür yapıyor.

Emmet minifigürü ise oldukça standart ve çok sayıda The LEGO Movie 2 setinde gördüğümüz bir minifigür. Böyle bir sette daha özel bir minifigür olması ve hatta Emmet yerine başka bir karakter olması daha iyi olabilirdi.

Sewer Babies minifigürleri ise oldukça başarılı. Aynı gövde baskısına sahip olan bu iki bebek minifigürünün kafaları farklı. Minifigürlerin baskıları yırtık kıyafetler ve ayrık dişler gibi detaylar içeriyor ve zaten şirin olan bebek minifigürlerinin cazibesini daha da artırıyor.

 

Sette minifigürlerin yanı sıra, inşa edilebilir bir model olarak küçük bir araba kalıntısı yer alıyor. Kendine has bir tasarıma sahip bu araba tasarlanırken, tamamlanmış bir araba modeli düşünülmeden, mevcut amacına yönelik bir model düşünülmüş gibi görünüyor. Yine de 70840 Welcome to Apocalypseburg! seti gibi The LEGO Movie 2 setleriyle uyumlu bir aksesuar olarak amacını yerine getiriyor. Asıl özelliği ise arbalet formunda savunma amaçlı bir tekli parça atıcı içermesi.

İlginizi Çekebilir:  İlkbahar 2019 The LEGO MOVIE 2 Setleri Duyuruldu

 

Genel Değerlendirme

Setin bazı öğeleri, özellikle de Emmet minifigürü, bu fiyat noktasında biraz hayal kırıklığına uğratsa da zaten bu seti asıl olarak Sewer Babies minifigürleri için almak isteyeceksiniz ve bu konuda da set beklentileri fazlasıyla karşılıyor. Özgün, şirin ve detaylı bu iki bebek minifigürü, bu akseusar paketini, benzeri aksesuar paketlerine kıyasla çok daha tatmin edici bir noktaya çekiyor ve koleksiyon değerini artırıyor. Tabii bebek minifigürlerinin de filmdeki gibi aksesuarları olsaydı bir tık daha iyi olabilirdi.