LEGO Star Wars TANTIVE IV (75244) Seti Duyuruldu

,

Yeni yılın ilk LEGO özel (D2C/Exclusive) Star Wars seti Tantive IV (75244) seti Star Wars Celebration etkinliğinde duyuruldu. Özellikle de çok sayıdaki devasa motorlarıyla göz alıcı bir sergi parçası olacağa benzeyen bu set ile ilgili olarak dikkat çeken en önemli nokta ise setin sınıflandırılması oldu.

Kutu tasarımı ve set boyutu itibariyle, üst sınıf LEGO Star Wars setlerinden olan Tantive IV, ilginç bir şekilde ne Y-Wing Starfighter (75181) gibi UCS (Ultimate Collector Series) ne de Betrayal at Cloud City (75222) gibi MBS (Master Builder Series) olarak sınıflandırılmış durumda ve set, hem sergilenebilecek bir tasarıma hem de oynanabilirliğini artıran çok sayıda özelliğe sahip. Ölçeği itibariyle de tam olarak sınıflandırmak zor.

Star Wars Günü’nden bir gün önce, 3 Mayıs’ta piyasaya sürülecek ve Amerika fiyatı $199,99, Avrupa fiyatı ise €199,99 olacak 1.768 parçalık bu setin basın açıklamasının çevirisini ve resmi ürün görsellerini aşağıda bulabilirsiniz:

 

Asi’lerin ikonik abluka yarıcı gemisine sahip olun — Tantive IV!

Efsanevi bir Star Wars yıldız gemisini inşa edin, gemiyle oynayın ve gemiyi sergileyin. Star Wars: A New Hope’un açılış sahnesinde bir İmparatorluk Star Destroyer’ından kaçarken görünen Tantive IV’ün bu, 75244 no’lu LEGO Star Wars yorumu, Asi gemisinin; uzun gövdesi, ayrılabilir kaçış kapsülleri, yükselen silah taretleri, kargo bölmesi ve arkasında 11 devasa motor gibi bilinen detaylarını aslına uygun bir şekilde yeniden yaratmaktadır.

İki minifigürlük yeri olan detaylı kokpiti, masasıyla bir toplantı alanını, silah rafını ve iki koltuklu yönetim konsolunu ortaya çıkarmak için bu fantastik LEGO Star Wars aracının gövde zırhını yerinden çıkarın. Radar çanağı aynı zamanda, gemiyi etrafta uçurmanıza olanak sağlayan kullanışlı bir taşıma tutumacı görevi görmektedir. Görev tamamlandığında, bu, inanılmaz, çocuklara özel yapı oyuncağı aynı zamanda herhangi bir LEGO Star Wars koleksiyonu için müstesna bir sergi parçası olmaktadır.

  • 5 LEGO Star Wars minifigürü; Bail Organa, Prenses Leia, Kaptan Antilles, C-3PO ve Rebel Fleet Trooper ve de bir R2-D2 droid LEGO figürü içerir.
  • LEGO® Star Wars™ yıldız gemisi, 14 cm yükseklikte, 62 cm uzunlukta ve 19 cm genişliktedir.

 

 

İlginizi Çekebilir:  LEGO Toy Story 4 Set Görselleri

75244 LEGO Star Wars Tantive IV Basın Bülteni:

Own an iconic Rebel blockade runner—Tantive IV!

Build, play and display a legendary Star Wars™ starship! This LEGO® Star Wars 75244 interpretation of Tantive IV, seen fleeing from an Imperial Star Destroyer in the opening moments of Star Wars: A New Hope, faithfully recreates all of the Rebel cruiser’s signature details, including an elongated hull, detachable escape pods, elevating gun turrets, cargo hold and 11 massive engines at the back.

Remove the hull plating of this fantastic LEGO Star Wars vehicle to reveal a detailed 2-minifigure cockpit, conference area with table, weapon rack and a control console with 2 seats. The radar dish also doubles as a convenient carry handle, which makes it perfect for flying around the room. When the mission is over, this amazing kids’ buildable toy also makes a great centerpiece for any LEGO Star Wars collection. The set also includes 5 minifigures and an R2-D2 droid LEGO figure.

  • Includes 5 LEGO® Star Wars™ minifigures: Bail Organa, Princess Leia, Captain Antilles, C-3PO and a Rebel Fleet Trooper, plus an R2-D2 droid LEGO figure.
  • Tantive IV LEGO® Star Wars™ construction toy features a radar that doubles as a carry handle, 2 detachable escape pods with space for a minifigure inside, opening cargo hold and removable cargo box, opening 2-minifigure cockpit, rotating and elevating stud-shooting turrets on top and 2 spring-loaded shooters underneath. The top hull detaches to reveal a detailed interior including a conference table, weapon rack and a control console with 2 seats for the minifigures.
  • Weapons include a blaster pistol and 3 blasters.
  • Also includes a pair of electrobinoculars.
  • Captain Antilles minifigure is an updated version from 2009, while Princess Leia’s skirt and Bail Organa are new for April 2019.
  • This highly detailed building toy construction set includes over 1,750 pieces.
  • Recreate amazing moments from the opening scene of Star Wars: A New Hope or play out your own exciting adventures!
  • LEGO® Star Wars™ starship measures over 5” (14cm) high, 24” (62cm) long and 7” (19cm) wide.
İlginizi Çekebilir:  LEGO 2024 Haziran-Aralık Kataloğu Yayınlandı - Resmi İndirme Bağlantısı İle