LEGO Star Wars UCS Y-WING STARFIGHTER (75181) Seti Duyuruldu

,

Star Wars ve LEGO Star Wars hayranları için yılın en önemli zamanlarından biri, Ultimate Collector Series (UCS) denilen özel koleksiyon setlerinin duyurulduğu zamanlardır. Bugün de o zamanlardan biri geldi çattı. UCS setleri genellikle büyük ve bazen devasa denilebilecek boyutlarda olmaktadır ve detaylarıyla dikkat çekicidir. Örneğin, gelmiş geçmiş en büyük LEGO seti olan UCS Millenium Falcon (75192) da adı üzerinde bir UCS setidir.

Daha öncesinde LEGO fanlarının acaba Y-Wing mi yoksa Cloud City mi olacak diye kafa yorduğu ve Cloud City olmasını temenni ettiği; fakat geçtiğimiz hafta Polonya’daki LEGO Certified Store’un daha duyurusu çıkmadan raflara koyması ile Y-Wing olduğu teyit edilen yeni Star Wars UCS seti resmi olarak duyuruldu ve Dünya Star Wars günü olan 4 Mayıs’ta resmi olarak satışa sunulacak.

Amerika fiyatı $199,99, Avrupa fiyatı ise €199,99 olacak 1.967 parçalık bu setin basın açıklamasının tam çevirisini ve resmi ürün görsellerini aşağıda bulabilirsiniz:

En ileri seviye uzun menzilli Asi İttifakı yıldız savaşçısını koleksiyonunuza katın!

Bu LEGO Star Wars Ultimate Collector Series modeli, Altın Lider (Gold Leader) minifigürü ve bu minifigüre uygun, üstü açılabilir bir kokpit; tepede, elle döndürülebilen döner iyon topları; içeri katlanabilen iniş kızakları ve R2-BHD astromech droid’i ve bu droid’e uygun bölme gibi heyecan verici detaylar içerir. Bu olağanüstü Star Wars oyuncağı, yanında gelen ayarlanabilir ayaklı sergi standı ve bilgi levhası ile koleksiyonunuzun nadide bir sergi parçası olacak.

  • Bir adet Altın Lider (Gold Leader) minifigürü ve R2-BHD droid’i içerir.
  • Üstü açılabilir minifigür kokpiti; tepede, elle döndürülebilen döner iyon topları; içeri katlanabilen iniş kızakları ve yanında gelen R2-BHD astromech droid’ine uygun bölme gibi son derece orijinal detaylar içerir.
  • Aynı zamanda Altın Lider’in blaster tabancasını içerir.
  • Modeli, bilgi levhası ile birlikte ayarlanabilir ayaklı sergi standında sergileyin.
  • Her LEGO Star Wars koleksiyonu için nadide bir sergi parçası.
  • Ultimate Collector Series’ın bir üyesidir.
  • 7cm yükseklikte, 61cm uzunlukta, 30cm genişliktedir. Standa monte olduğunda 24cm yükseklikte durmaktadır.