LEGO Ideas STEAMBOAT WILLIE (21317) Duyuruldu

,

Daha sadece bir ay önce duyurduğumuz LEGO Ideas 2018 ikinci değerlendirme döneminde seçilen iki setten biri olan Steamboat Willie (21317), ilgili yazımızda da öngördüğümüz üzere kısa bir süre içerisinde duyuruldu.

Orijinal ürün fikri, fikir olarak güzel olmakla birlikte, tasarım olarak bir miktar sönük kalıyordu. Orijinal tasarıma göre kırpılan The Flintstones (21316) setine kıyasla Steamboat Willie seti, ciddi ölçüde büyütülmüş ve setin tasarımı iyileştirilmiş.

Bununla birlikte, lisans maliyetleri ve öngörülen yüksek talep nedeniyle fiyatının oldukça pahalı olduğunu söyleyebiliriz. 1 Nisan’da piyasaya sürülecek bu setin Amerika fiyatı $89,99 ve Avrupa fiyatı €89,99 ve 748 parçadan oluşuyor. (Kıyaslamak adına, The Flintstones seti 751 parçadan oluşuyor ve fiyatı 419,90 TL/$59,99/€59,99 seviyesinde.) “Disney vergisi” diye eleştirilen bu yüksek fiyat, setin popülaritesini olumsuz yönde etkileyecek mi göreceğiz.

Başka ilginç bir nokta ve bazı açılardan ciddi bir hata ise, hem Steamboat Willie, hem de The Flintstones setindeki LEGO Ideas logosunun üzerinde #24 yazıyor olması. Setlerin birbirine bu kadar yakın çıkacak olması nedeniyle bir planlama eksikliği olmuş gibi görünüyor ve bunun kutu baskılarına kadar yansıması, LEGO’nun kalite standartları açısından biraz şaşırtıcı. Muhtemelen Mickey Mouse’un 90. yılının 2018’e denk gelmesi nedeniyle setin çıkışını geciktirmek istemediler, bu da bu gibi bir hataya yol açtı.

LEGO Ideas Steamboat Willie (21317) setinin basın açıklamasının Türkçe çevirisini ve resmi ürün görsellerini aşağıda bulabilirsiniz:

 

Steamboat Willie, Mickey Mouse’un doğum gününü kutlamak için kalkıyor!

Disney Mickey Mouse hayranları, bu, gelmiş geçmiş en ünlü çizgi film karakterinin 90. yıl dönümüne özel olan LEGO Ideas 21317 Steamboat Willie yapı oyuncağına bayılacak. Mickey Mouse, ilk çıkışını ‘Steamboat Willie’ adlı, 1928 tarihli, aynı zamanda senkronize edilmiş sese sahip ilk Disney filmi olan, siyah beyaz bir kısa animasyon filmi ile yapmıştır.

S.S. Willie gemisinin bu LEGO yapım parçalarından oluşan hali, gemi ilerletildikçe yukarı aşağı oynayan buhar bacaları ve dönen yan çarklar içermektedir. Geminin köprü üstü, bir minifigürü alabilecek bir bölmeye sahiptir ve geminin dümeni, şamandırası ve inşa edilebilir zili gibi oynama konusunda ilham veren denizcilik ile ilgili detaylar içerir.

Güvertede ise, ‘patates sandığı’ kargosunu gemiye yükleyebileceğiniz, çalışan bir vinç yer almaktadır ve bu eşsiz yapı oyuncağı, özel gümüş rengi süslemelere sahip yeni Nisan 2019 Mickey Mouse ve Minnie Mouse minifigürleri ve bir papağan figürü ile gelmektedir.

Orijinal Mickey Mouse çizgi filminden sahneleri yeniden yaratmak ya da bu çarpıcı siyah beyaz modeli inşa etmek ve sergilemek için çocuklar ve yetişkinler için ideal bir LEGO setidir.

 

 

İlginizi Çekebilir:  Yeni LEGO Ideas Yarışması - Modüler Binaların Sokaklarında Gezecek Klasik Arabayı Siz Tasarlayın

21317 LEGO Ideas Steamboat Willie Basın Bülteni:

All aboard Steamboat Willie to celebrate Mickey Mouse’s birthday!

Disney Mickey Mouse fans will love this LEGO Ideas 21317 Steamboat Willie building toy marking the 90th anniversary of the most famous cartoon character ever. Mickey Mouse made his screen debut in a 1928 black-and-white animated short film called ‘Steamboat Willie’, which was also the first Disney film to have synchronized sound.

This LEGO brick version of the S.S. Willie features steam pipes that move up and down and paddle wheels that rotate when the boat is pushed along. The boat’s bridge has room for a minifigure and play-inspiring nautical details such as the ship’s wheel, life buoy and buildable bell.

On deck there is a working crane to lift the ‘potato bin’ cargo aboard and this unique toy building set comes with new-for-April-2019 Mickey Mouse and Minnie Mouse minifigures, each with special silver-colored decoration, plus a parrot figure.

An ideal LEGO set for kids and adults to recreate scenes from the original Mickey Mouse cartoon or simply build and display this striking monochrome model.

  • Build and display this collectible LEGO set or recreate your favorite scenes from the classic Disney Mickey Mouse cartoon, ‘Steamboat Willie’.
  • This unique toy building set includes 2 new-for-April-2019 minifigures: Mickey Mouse and Minnie Mouse, each with silver-colored decoration, plus Mickey Mouse’s parrot figure.
  • The iconic Steamboat Willie boat features a black-and-white color scheme, hidden wheels, moving steam pipes, rotating paddle wheels, adjustable crane and assorted elements including the ‘S.S. Willie’ boat name sign, ‘1928’ year sign and a ‘potato bin’.
  • The boat’s bridge has space for a minifigure, a brick-built bell and assorted elements including the ship’s wheel and life buoy.
  • The 2 steam pipes move up and down and the 2 paddle wheels rotate when the boat is pushed along.
  • Accessory elements include Minnie Mouse’s guitar and music sheet.
  • This LEGO Ideas creative toy building set comes with a booklet with building instructions, fun facts about the historic 1928 animated Disney short film ‘Steamboat Willie’, and information about this awesome retro set’s fan creator and LEGO designers.
  • Steamboat Willie toy boat measures over 5” (15cm) high, 10” (26cm) long and 5” (14cm) wide.