LEGO Ideas Haberleri: 2018-2 Onaylanan Ürün Fikirleri ve 2018-3 Değerlendirmeye Alınanlar

En yeni LEGO Ideas seti olan The Flintstones (21316 Taş Devri) setinin duyurulmasının hemen ardından heyecanla beklediğimiz LEGO Ideas 2018 ikinci değerlendirme dönemi sonuçları açıklandı. 2018 üçüncü değerlendirme döneminde 10000 oy alan ve değerlendirmeye hak kazanan adaylar da geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Şu anda bir de geçmiş dönemlerden Treehouse (Ağaç Ev) setinin çıkmasını bekliyoruz; fakat setin boyutu nedeniyle tasarım sürecinin uzun sürmesi de doğal.

Gelin her iki gruptaki ürün fikirlerine de göz atıp kısaca değerlendirelim.

 

LEGO Ideas 2018 İkinci Değerlendirme Dönemi Sonuçları

10 adayın yer aldığı bu değerlendirme döneminde, bazı adayların şansı zaten oldukça düşük görünüyordu ve hiçbir ürün fikrinin onaylanmaması da olasılık dahilindeydi.

Bu fikirler arasından, düşük parça sayısı, LEGO’nun Disney ile Mickey Mouse lisans anlaşması olması ve geçtiğimiz yıl Mickey’nin 90. yılının kutlanması itibariyle seçilme şansı en yüksek olan Steamboat Willie, değerlendirmeyi geçen iki ürün fikrinden biri oldu ve kendisini bu yıl içerisinde, muhtemelen de kısa bir süre sonra, bir Ideas seti olarak göreceğiz.

Değerlendirmeyi geçen diğer LEGO Ideas ürün fikri ise bir miktar sürpriz oldu; zira kendisine nispeten az şans veriliyordu. İlk bölümünün üzerinden 25 yıl geçmiş olmasına rağmen halen yayın hakları $100M mertebesinde tutarlarda el değiştiren ve bir taraftan da günümüzdeki dizilerin standartlarına kıyasla farklı yönlerden eleştirilen ama bir taraftan da yarattığı nostalji hissi nedeniyle çok büyük bir kitle tarafından sevilen Friends dizisindeki Central Perk kafesi bu yıl içerisinde LEGO Ideas seti olarak göreceğimiz ikinci ürün fikri oldu. Burada Big Bang Theory seti ayarında bir set bekleyebiliriz.

İlginizi Çekebilir:  LEGO Ideas 21321 Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS) Duyuruldu

 

LEGO Ideas 2018 Üçüncü Değerlendirme Dönemi Adayları

Bu dönemde 10000 oyu geçen aday sayısı biraz daha az olsa da en azından bir önceki değerlendirme dönemine kıyasla çeşitlilik oldukça fazla. Değerlendirme sonuçları açıklandığı an sizlerle paylaşacağız.

Burada özellikle Food Stand Diners’ın şansı yüksek görünüyor; ama tabii kestirmek güç. Bu dönemde dikkat çekici noktalardan biri de adayların hiçbirinin bir fikri mülke (Disney ya da NASA ya da bir TV dizisi gibi) bağlı olmaması.