LEGO Ideas Haberleri: 2019-3 Onaylanan Ürün Fikirleri ve 2020-1 Değerlendirmeye Alınanlar

Yeni değerlendirme dönemi geldi çattı. Tabii halen Çalınabilir Piyano, Susam Sokağı, Medieval Blacksmith ve Winnie the Pooh ürün fikirlerinin setlerini beklemekteyiz. Bir önceki yazımızda belirttiğimiz üzere, çıkacak set sayısı az olduğu için setler rahat rahat yayılmış durumda ve bu dönem seçilen setler de yine az sayıda oldu. Bakalım 2020 değerlendirme dönemi geldiğinde bu durum değişecek mi.

LEGO Ideas 2019 Üçüncü Değerlendirme Dönemi Sonuçları

İlk bakışta sürpriz gibi görünse de aslında düşününce oldukça beklendik sonuçlarla karşılaştık:

  • Home Alone (Evde Tek Başına) Evi: Yine bir Disney fikri mülkü (Fox’u satın aldıktan sonra Disney’in oldu)
  • LEGO Daktilo: Piyano ve Ship in a Bottle gibi normal LEGO setlerinde görmediğimiz farklı ve yaratıcı bir tasarım
  • Seinfeld 30. Yıl: Özellikle Central Perk (21319) setinin başarısından sonra (şimdiye kadar en hızlı satan LEGO seti olmuştu), bir o kadar ikonik olan başka bir nostaljik dizinin setini görmek çok sürpriz olmadı.

LEGO Ideas 2020 Birinci Değerlendirme Dönemi Adayları

Bu dönemde rekor bir şekilde tam 26 aday var. Oylama döneminin karantina dönemine denk gelmesi ile LEGO Ideas sitesinde geçirilen zamanın artmasının da bu sayıda yadsınamayacak bir etkisi var tabii. Bu çeşitlilikle ne kadarı seçilebilir kestirmek güç.

Bu dönemdeki setlerin tasarım ve tema olarak çeşitliliği de çok fazla; fakat bazılarının şansı barındırdıkları fikri mülkler ya da boyutları itibariyle daha düşük. Şimdiye kadar en çok merakla bekleyeceğimiz dönem olabilir. Düşük bir ihtimal ama çok fazla sayıda ürün fikri seçilirse set çıkış takvimini nasıl planlayacaklar onu da merak ediyoruz.

İlginizi Çekebilir:  LEGO Ideas Tree House (21318) Tasarımcı Videosu