LEGO 2020 Haziran-Aralık Kataloğu Yayınlandı – Resmi İndirme Bağlantısı İle

,

Yılın ikinci yarısının kataloğu, Mindstorms ve Star Wars setlerinin duyuruları beklendiği için bir miktar gecikme ile yayınlandı.

Aşağıda, farklı ülkeler ve diller için katalogların LEGO’nun sitesindeki resmi indirme bağlantılarını bulabilirsiniz. Bu katalogları çevrimiçi olarak inceleyebilir ya da PDF formatında indirebilirsiniz. Yazının devamında da Türkiye katalogundaki dikkat çeken noktalara görseller ile değineceğiz. En güncel set duyurularına ise aşağıdaki bağlantılardan erişebilirsiniz:

Bu dönemdeki katalogda çok sürpriz bir şey olmamakla birlikte, geçtiğimiz yıl olduğu gibi yılın ikinci yarısındaki LEGO Technic setlerini ilk defa burada görme fırsatımız oldu.

Haziran-Aralık 2020 Türkiye LEGO Kataloğu:

 

Diğer bazı ülkelerin katalogları da şu şekilde:

 

LEGO Türkiye Haziran 2020 Kataloğundan Öne Çıkanlar

Bu dönemdeki tüm katalogların kapağını, ülkemiz kataloğu da dahil olmak üzere LEGO Super Mario süslüyor ve başka hiçbir tema yer almıyor. İlginçtir ki sadece Orta Doğu kataloglarının kapaklarında Mario’nun yanında LEGO City ve LEGO DUPLO temalarını görüyoruz.

Sırayla gidecek olursak, ilk dikkatimizi çeken noktalardan biri, LEGO DUPLO bölümünün sonunda resmi LEGO DUPLO Türkiye sosyal medya hesaplarına atıfta bulunulması. Bu küçük ama önemli bir yerelleştirme detayı.

İlginizi Çekebilir:  Kitle Fonlamalı LEGO Yenilikçilik Yaklaşımının İlk Üyesi LEGO FORMA Teması Duyuruldu

 

DOTS temasının tüm setleri bizde Haziran ayında çıkmış olmasına rağmen, katalogda diğer ülkelerdekinden farklı olarak sadece ikinci dalga setlerin görselleri yer alıyor. İlk dalga setlerin de katalogda yer alması temanın bilinirliği açısından çok daha iyi olurdu.

 

Almanya kataloğunda bu setleri görebilirsiniz:

 

Bir diğer dikkat çeken yeni tema ise LEGO Super Mario. 71360 Adventures with Mario Starter Course setinin çevirisinin “Mario ile Maceraya Başlangıç Seti” ve “Expansion Set”lerin çevirisinin “Ek Macera Seti” olmasından çok memnun kaldık; fakat 71369 “Bowser’s Castle Boss Battle”ın çevirisinin “Bowser’ın Kalesinde Patron Savaşı” olması güldürdü. “Bowser’ın Kalesi’nde Oyun Sonu Savaşı” daha doğru bir çeviri olurdu.

 

Yeni LEGO NINJAGO setlerinin sayfası ise gözümüze çok karışık geldi. Setleri bu arka planda seçemiyorsunuz.

 

BrickHeadz’leri katalogda görmek pek de alışkın olmadığımız bir şey olsa da The Child (Baby Yoda) bu konuda bir istisna oluyor ve böylece ülkemiz kataloğunda da bir BrickHeadz seti kendine yer buluyor. (Tabii The Child’in “Çocuk” olarak çevrilmesi biraz zorlama olmuş.)

 

Mindstorms setinin çıkış tarihi de Ağustos olarak belirtilmiş olsa da bu tarihe yetişeceğine dair tereddütlerimiz var, bir erteleme söz konusu olabilir.

 

Çoğunluğu Ağustos’ta çıkacak yeni Technic setlerini ise ilk defa katalogda görüyoruz. 42113 Bell Boeing V-22 Osprey ve 42114 Volvo Articulated Hauler özellikle dikkat çeken iki set.

İlginizi Çekebilir:  Yeni LEGO Ideas Yarışması - Modüler Binaların Sokaklarında Gezecek Klasik Arabayı Siz Tasarlayın

 

Son olarak, bu aralar sürekli sözünü ettiğimiz LEGO Yetişkin stratejsini katalogda da yetişkinlere özel ayrılan bölümde görüyoruz. (Kataloglarda sadece LEGO Store’larda satılan özel ürünler yer almadığı için sadece iki sayfa ayrılmış.)