LEGO Art Teması Warhol, The Beatles, Iron Man ve The Sith Setleri ile Duyuruldu

,

LEGO’nun yeni yetişkin stratejisini yeni setler ve yeni kutu tasarımlarından sonra şimdi de yeni bir yetişkin temasında görüyoruz: LEGO Art (LEGO Sanat Eserleri/Resimler gibi çevirebiliriz.)

Bu tema ile tekli yuvarlak parçalar ile mozaiğe benzer bir şekilde (şimdilik) portreler oluşturabiliyorsunuz.

Geçtiğimiz ay katıldığımız RLFM Günleri’nde bizzat tasarımcılarından temayı dinleme fırsatı bulduk. Setlerin detaylarına geçmeden önce tema hakkında edindiğimiz bazı bilgileri paylaşalım:

  • Bu tema için tümüyle yeni, geniş ve siyah bir Brick Separator tasarlanmış. Şimdilik sadece bu temada yer alıyor.
  • Setler kendi çerçeveleri ve asma mekanizması ile geliyor. Bu asma mekanizması için şimdilik bu temaya özel, iki pin bağlantı noktasının arasında bir asma yeri olan bir Technic parçası oluşturulmuş.
  • Setleri inşa ederken de 16×16 stud (çıkntı) boyutundaki, altında Technic bağlantı delikleri olan yeni bir parça kullanıyorsunuz. Bu parçalar, küçük mozaikler gibi yapılıyor ve sonra bir araya getiriliyor. Özellikle bu parça, Technic hayranlarına sağlayacağı kullanım alanları ile heyecan verici olabilir; fakat şimdilik bu temaya özel.
  • Her sete özel bir de baskılı “imza” parçası yer alıyor. Bu parçayı opsiyonel olarak bırakmışlar, böylece takmadan da kesintisiz bir resim ortaya çıkarabiliyorsunuz.
  • İlk seride, her birinde birden fazla portre olan toplam dört set yer alıyor, Warhol’un Marilyn Monroe’su, Beatles üyeleri, farklı Iron Man kaskları ve Sith Lord’ları.
  • Tek setle aynı anda çoklu portrelerden sadece birini yapabiliyorsunuz; fakat tüm portrelerin kitapçıkları kutuda yer alıyor. Bununla birlikte Iron Man ve Sith setlerinden üç tane aldığınızda dev bir resim (120 cm x 40 cm) yapmanız da mümkün. Bu dev resmin kitapçığı kutuda yer almıyor.
  • Yeni Technic parçaları üç setin ağırlığını birden taşıyabilecek kadar güçlü olsa da üçlü dev resmi taşırken biraz hassasiyet gerekiyor. Tek resimdeki yapı ise oldukça sağlam.
  • Warhol ve Beatles setleri çıkıntısız düz parçalarla gelirken, Iron Man ve Sith setleri çıkıntılı parçalarla geliyor. Bu açıdan, özellikle ilk iki setin LEGO hayranı olmayan yetişkinlere de hitap edebilmesi için çalışıldığını söyleyebiliriz.
  • Setlerin içerisinde bir de seti yaparken dinleyebileceğiniz özel bir podcast bağlantısı çıkıyor. Setler her şeyleriyle kafa dinleme ve stres atma odaklı tasarlanmış.
İlginizi Çekebilir:  LEGO Star Wars: THE RISE OF SKYWALKER ve THE MANDALORIAN Setleri Duyuruldu

 

1 Ağustos’ta çıkacak bu setlerin detaylarını ve parça sayılarını resmi görselleriyle birlikte aşağıda bulabilirsiniz. Bilgilerin devamında da orijinal basın açıklamasını bulabilirsiniz. Dev resimlerin görsellerini de ilgili setlerin içerisinde görebilirsiniz.

Setlerin tümünün ölçüsü 40 cm x 40 cm ve Amerika fiyatı $119,99 ve Avrupa fiyatı €119,99 olacak. Bu yıl bu fiyat noktasında yetişkin setleri arasında ciddi bir rekabet olacak gibi.

 

2020 LEGO Art Setleri

31197 – LEGO Andy Warhol’s Marilyn Monroe

3341 parça. Warhol’un klasik Marilyn Monroe portresini ve üç farklı renkte yeniden yaratılmış hallerini içeriyor.

 

31198 – LEGO The Beatles

2933 parça. The Beatles üyelerinin portrelerini içeriyor.

 

31199 – LEGO Marvel Studios Iron Man

3167 parça. Mark 85 (Endgame’de gördüğümüz en son zırh), Mark 3 (ilk kırmızı Iron Man zırhı) ve  Hulkbuster Mark 1 (ilk Hulkbuster zırhı) portrelerini içeriyor.

 

31200 – LEGO Star Wars The Sith

3406 parça. Darth Vader, Darth Maul ve Kylo Ren portrelerini içeriyor.