LEGO Haziran 2019 Karne ve Bayram İndirimleri Başladı – Kampanya Gözlemlerimiz ve Set Önerilerimiz

, , , , , ,

Geçtiğimiz ay gerçekleşen ve %30-%40 seviyesinde; fakat sadece belirli temalarda geçerli 23 Nisan LEGO indiriminden hemen sonra, Haziran 2019 karne ve bayram dönemi LEGO indirimleri 31 Mayıs itibariyle başladı ve 23 Haziran’a kadar devam edecek. İndirim dönemi uzun olsa da sonlarına doğru beğenilen ürünlerin kalmayacağını göz önünde bulundurmanızda fayda var.

Bu indirimin asıl amacının, bir çok temada 1 Haziran’da gelecek olan yeni ürünlere yer açmak olması nedeniyle, indirimin de tema özelinde değil de “seçili ürünler”de olduğunu görüyoruz.

 

İndirimde LEGO DUPLO’dan LEGO Technic’e kadar bir çok temada farklı setlerde indirim var. Bu seçili setlerin çoğu, geçtiğimiz yıl 1 Haziran’da piyasaya sürülen ya da satışı aynı temadaki diğer setlere göre yavaş kalmış olanlardan oluşuyor. Bu nedenle çok istediğiniz o setin indirime girmemiş olması olası; fakat indirimde tema sınırlaması olmaması nedeniyle, aşağıda listeleyeceğimiz üzere D2C tabir edilen ve sadece LEGO Store’larda ve bir perakendecide satılabilen bazı LEGO Özel ve LEGO Ideas setleri de indirime girmiş durumda.

Tabii bazı perakendecilerde yıl boyu %20 indirim olması nedeniyle, indirim oranının %25’te tutulmuş olması, bu kampanyanın, özel setler dışında çok da cazip olmamasına yol açıyor.

 

Gelin kampanya ile ilgili genel gözlemlerimize ve set önerilerimize bakalım.

(Yeni perakendecilerin ya da yeni ürünlerin kampanyaya dahil olması durumunda yazımızı da bu doğrultuda güncelliyoruz, o yüzden ara ara yazımızı yeniden kontrol etmenizi öneririz.)

 • İndirimlere neredeyse tüm temalardan farklı boyutlarda setler dahil ve bu indirimli setler çoğu perakendecide aynı olsa da bazı setlerin bazı yerlerde (muhtemelen stok durumu nedeniyle) özel olarak indirime girmiş olduğunu görüyoruz. Bu nedenle özellikle aradığınız bir set varsa, farklı yerlerde şansınızı deneyebilirsiniz.
 • Bilindik oyuncak ve kırtasiye zincirlerinin hepsinde indirimler başlamış; fakat henüz diğer online alışveriş sitelerinde ve küçük perakendecilerde indirim yok. (23 Nisan indirimleri bu açıdan daha geniş kapsamlıydı.) Bir değişiklik olduğunda sizlere bu yazıda paylaşacağız.
 • %25 indirim oranının üzerine çıkan perakendeci olmamış; sadece bir kırtasiye zinciri fiyatları yükseltip tüm setlerde indirim yapmış; fakat cazip olduğunu söyleyemeyiz.
 • İndirimlerin %25’te sınırlı kalması nedeniyle indirimli fiyatlar ancak geçtiğimiz yılki zamsız fiyatlara eşdeğer bir noktaya gelebilmiş. Buradaki setlerin çoğunu bir şekilde farklı zamanlarda daha yüksek indirim oranlarıyla görmüştük.
 • Bu yıl başında çıkan LEGO Overwatch temasının ilk defa indirime girdiğini görüyoruz.
 • The LEGO Movie 2 setlerinin bir çoğu yine indirime girmiş.
İlginizi Çekebilir:  LEGO Ideas Jazz Quartet (21334) Duyuruldu

 

İndirimleri yakalamışken almanızı önerebileceğimiz setler ise şöyle:

Not: Her ne kadar bazı LEGO Disney, LEGO Architecture, LEGO Star Wars, LEGO NINJAGO ve LEGO Super Heroes setlerinde de indirim olsa da aralarında mutlaka alın diyebileceğimiz bir set bulunmuyor.

 

LEGO Özel, LEGO Creator Expert ve LEGO Ideas İndirimli Setler

LEGO Overwatch İndirimli Set Önerileri

LEGO City İndirimli Set Önerileri

The LEGO Movie 2 İndirimli Set Önerileri

(Boyutları itibariyle özellikle hediyelik olarak düşünebilirsiniz, yoksa geçtiğimiz dönemdeki indirimlerinden sonra çok da avantajlı olmuyor.)

Diğer LEGO temalarındaki İndirimli Set Önerileri

 • 75928 LEGO Jurassic World Blue’s Helicopter Pursuit
 • 75952 LEGO Wizarding World Newt’s Case of Magical Creatures
 • 75953 LEGO Harry Potter Hogwarts Whomping Willow
 • 70618 The LEGO NINJAGO Movie Destiny’s Bounty
 • 42077 LEGO Technic Rally Car
 • 41349 LEGO Friends Drifting Diner
 • 10874 LEGO DUPLO Steam Train
 • 10881 LEGO DUPLO Mickey’s Boat
 • 10858 LEGO DUPLO My First Puzzle Pets
 • 42083 LEGO Technic Bugatti Chiron (bir perakendecide)
İlginizi Çekebilir:  LEGO adidas Originals Superstar (10282) Seti Duyuruldu