LEGO 2020 Ocak-Mayıs Katalogu Yayınlandı – Resmi İndirme Bağlantısı İle

,

Yeni yıla girmemiz ile birlikte yeni yılın ilk kataloğu da yayınlandı.

Aşağıda, farklı ülkeler ve diller için katalogların LEGO’nun sitesindeki resmi indirme bağlantılarını bulabilirsiniz. Bu katalogları çevrimiçi olarak inceleyebilir ya da PDF formatında indirebilirsiniz. Yazının devamında da Türkiye katalogundaki dikkat çeken noktalara değineceğiz. Katalogda yer alan yeni setlerin büyük bir kısmını geçtiğimiz haftalarda duyurmuştuk, bu setlerin bilgilerine aşağıdaki bağlantılardan erişebilirsiniz:

Bu yıl, katalogların en büyük farkı, Ocak-Haziran değil de Ocak-Mayıs olarak adlandırılması; zira ikinci dalga setlerin çoğu 1 Haziran’da çıktığı için zaten yılın ilk yarısındaki katalogda Haziran ayına dair pek bir şey göremiyorduk.

 

Ocak-Mayıs 2020 Türkiye LEGO Katalogu indirme bağlantısı:

https://catalogs.lego.com/BrandCatalog/1hy2020/reemea/tr/

 

 

LEGO Türkiye Kataloğundan Öne Çıkanlar

Öncelikle, bu yıl katalog çevirilerinin oldukça toparlandığını görüyoruz; fakat katalog ne yazık ki hatadan yoksun değil.  ilerleyen sayfalarında küçük ama maalesef fazlasıyla yanıltıcı bir hata görüyoruz. Katalogda LEGO websitesinin adesi LEGO.com.tr olarak belirtilmiş; fakat 1998 yılından beri kayıtlı olan bu alan adı şu anda herhangi bir yere yönlendirilmemiş.

İlginizi Çekebilir:  LEGO Overwatch Setleri Ön Duyurusu

DUPLO ile başlayan katalogda dikkat çeken noktalardan biri, bu yılın DUPLO setlerinin pastel ağırlıklı renklerinin alıştığımız DUPLO setlerine kıyasla ciddi bir tezat oluşturduğu. Sayfa geçişlerinde bir anda farklı bir temaya geçmiş gibi hissediyorsunuz.

Trolls: World Tour temasıyla da ilgili olarak ilginç bir durum söz konusu. Bu setlerin çıkış tarihi Almanya katalogunda Ocak, İngilizce Orta Doğu katalogunda Şubat, Türkçe katalogda ise Mart yazıyor. Bununla birlikte, Trolls setleri 1 Ocak’ta LEGO Store’da raflardaydı.

Geçtiğimiz yıl için planlanan; fakat kalite sorunları nedeniyle bu yıla ertelenen Dots temasının ilk resmi duyurusunu da katalogda görüyoruz. Yine ilginçtir ki Türkçe katalogda Haziran diye belirtilen set çıkışı, Almanca katalogda Mart olarak görünüyor. (Zaten katalog Ocak-Mayıs olarak isimlendirildiği halde Haziran seti görmek biraz garip bir durum.)