Hidden Side teması, Toy Story 4, Flintstones gibi New York oyuncak fuarı öncesinde gelmeye devam eden set duyurularına yetişmek biraz güç olsa da, görselleri tümüyle yayınlanan set duyurularını sizlerle en hızlı şekilde paylaşmak için çalışıyoruz.

Bu duyurulardan biri de LEGO Jurassic World temasından geldi. Filmlerden bağımsız sayılabilecek, tümüyle LEGO’ya özel olarak LEGO Group ve Universal (Studios) işbirliği ile yaratılan LEGO Jurassic World: Legend of Isla Nublar (Nublar Adası Efsanesi) teması, 13 bölümlük bir mini çizgi diziyle ve 4 yeni LEGO seti ile geliyor.

Geçtiğimiz yıl çıkan LEGO Jurassic World setlerinin başarısın motivasyonu ile ortaya çıkan bu temanın en büyük özelliği ise, Jurassic World markasını korurken, LEGO Jurassic World setlerinin ana hedef kitlesine daha uygun setler oluşturulmasına olanak kılması. Zira daha önce 75928 Blue’s Helicopter Pursuit (Blue’nun Helikopter Takibi) setinin incelemesinde değindiğimiz üzere, filmin hedef yaş grubu ile setlerin hedef yaş grubu arasında bir miktar fark söz konusuydu.

Bu yeni temada ise oynanabilirliği yüksek, farklı tipte dinozorların ve modellerin yer aldığı setler görüyoruz. Hatta aralarında oldukça heyecanla karşılanan bir T-Rex Mech bile mevcut. Bir de bu dört set dışında, diziden bağımsız bir Jurassic World setinin çıkması bekleniyor; fakat henüz bu set hakkında bilgiler yayınlanmadı.

İlginizi Çekebilir:  LEGO Star Wars Stormtrooper ve Boba Fett Büstleri (Kaskları) İlk Görselleri

LEGO Jurassic World: Legend of Isla Nublar setlerinin resmi görsellerini, parça sayılarını ve Amerika fiyatlarını aşağıda bulabilirsiniz:

 

75934: Dilophosaurus on the Loose

168 parça ve Amerika fiyatı $19,99

 

75935: Baryonyx Face-Off: The Treasure Hunt

434 parça ve Amerika fiyatı $59,99

 

75937: Triceratops Rampage

447 parça ve Amerika fiyatı $59,99

 

75938: T. rex vs Dino-Mech Battle

716 parça ve Amerika fiyatı $89,99