Türk Hava Yolları’ndan The LEGO MOVIE Temalı Yeni Uçuş Emniyeti Videosu – Mini İnceleme İle

, , ,

31 Temmuz gecesi Instagram’da THY’nin hesabında Emmet ve Wyldstyle’ı, Turkish Airlines logolu bir LEGO uçağında görünce çok heyecanlandık. Neyse ki bekleyiş çok uzun sürmedi ve hemen ertesi gün, 1 Ağustos sabahında THY, LEGOseverleri özellikle gururlandıracak ve sevindirecek, LEGO temalı çok keyifli bir güvenlik videosu yayınladı. Yazının en altında videonun Türkçe ve İngilizce versiyonlarını izleyebilirsiniz.

Güvenlik talimatlarını çok sade ve anlaşılır bir biçimde anlatan video; aynı zamanda klasik güvenlik videolarını da The LEGO Movie’nin mizahi diliyle ince bir biçimde tiye alıyor. Prodüksiyon kalitesinin; karakterlerin orijinal ses sanatçıları tarafından seslendirilmesi olsun, filmlerin kalitesinde görseller olsun, LEGO yapım kılavuzu şeklinde gösterilen talimatlar olsun, oldukça yüksek olduğunu söylemek mümkün.

 

Videoda Batman’in de dert ettiği gibi, videodaki şarkının özellikle de İngilizce versiyonu gerçekten insanın aklına takılıyor ve çıkmıyor :)

Bununla birlikte, videonun Türkçe çevirisi ve seslendirmesi de gayet eğlenceli ve birebir çevrilmediği için yapay durmuyor. Bir önceki THY güvenlik videosunun Türkçe seslendirmesinin özellikle de revize edilmiş ikinci versiyonu kulağa çok hoş gelmiyordu. Bu videoda yerelleştirme konusunda başarılı bir iş çıkarılmış.

Güvenlik videosunda, The LEGO Movie’nin yıldızları Emmet, Wyldstyle, Benny ve Unikitty’nin yanı sıra; The LEGO NINJAGO Movie’den Lord Garmadon ve Lloyd ve The LEGO Batman Movie’den Batman ve Joker başta olmak üzere üç filmin evreninden de farklı karakterleri yolcu koltuklarında görüyoruz.

İlginizi Çekebilir:  Gofret.Info, The LEGO Group Tarafından Tanınan İlk ve Tek Türkçe LEGO Hayran Yayını (RLFM) Oldu

Ayrıca filmde THY’nin daha önceki pazarlama çalışmalarıyla bağlantılı detaylar da mevcut. THY’nin sponsorluğunu üstlendiği DC evreninden; Flash, Green Lantern, Wonder Woman ve Superman gibi çok sayıda LEGO DC Super Heroes karakterini ve de THY’nin geçtiğimiz yıllardaki Super Bowl reklamında oynayan Morgan Freeman tarafından seslendirilen Vitruvius’u görüyoruz.

Tabii tanıdık yüzleri görmemizin tek sebebi izleyicilerde yarattığı pozitif izlenim değil; aynı zamanda filmlerde kullanılmış hazır modelleri olan karakterlerin kullanılması, prodüksiyon sürecini birçok açıdan kolaylaştırıyor.

 

Bu video fikrini ortaya çıkaran ve hayata geçirilmesinde katkıda bulunan herkesin emeğine sağlık. Gerçekten de başarılı ve dünya çapında ses getirecek bir iş olmuş. Türk LEGOseverler adına da ayrıca bir gurur kaynağı olduğu yadsınamaz.

Tabii videodan sonra canımız, uçağı, kabin memuru minifigürü ile birlikte gerçek bir LEGO seti olarak görmek istiyor. Mümkünse sette güvenlik kaydırağı ve parti zemini de olsun. :)

 

Videonun İngilizce ve Türkçe versiyonlarını aşağıda izleyebilirsiniz:

Türkçe – Türk Hava Yolları: LEGO Filmi Kahramanları Uçuş Emniyet Videosu

 

İngilizce – Turkish Airlines: Safety Video with The LEGO Movie Characters