The LEGO MOVIE 2 Set İncelemesi – 70822 UNIKITTY’S SWEETEST FRIENDS EVER!

, ,

Her ne kadar bu setten sonra incelediğimiz 70841 Benny’s Space Squad seti The LEGO Movie 2 setlerinin gözbebeği olmuş olsa da; özel parçaları ve farklı figürleri ile aynı fiyat noktasında, onun kadar ilgi çekici olan bir diğer seti de es geçmemek gerektiğini düşünerek, yılın ilk incelemesini 70822 Unikitty’s Sweetest Friends EVER! (katalogdaki Türkçe ismi Unikitty’nin En Tatlı Arkadaşları) seti ile gerçekleştiriyoruz.

Her ne kadar henüz Systar Sistemi’ndeki karakterler ve yaşam hakkında çok fazla bilgimiz olmasa da bu setten ve filmin üçüncü fragmanından yola çıkarak, tam da Unikitty’nin seveceği cinsten eğlenceli ve birbirinden garip karakterlerle karşılaşacağımız üzerine tahmin yürütebiliriz.

 

Genel Bilgiler, Fiyat, Parçalar ve İnşa Deneyimi

Türkiye fiyatı 59,90 TL, Amerika fiyatı $9,99 ve Avrupa fiyatı €9,99 olan bu set, 76 parçadan oluşuyor. Polybag’leri saymazsak, The LEGO Movie 2 setlerinin, Benny’s Space Squad (70841) ile birlikte en küçük iki üyesinden biri olan bu seti, karakter içeren tamamlayıcı bir set ya da düşük maliyetle nadir parçalara erişebileceğiniz bir set olarak düşünebilirsiniz.

Setin parçaları numarasız iki poşete bölünmüş olarak çıkıyor. Tüm parçalar baskılı parçalar, sticker kullanılmıyor.

Bu seti özel kılan en önemli şey ise, çok sayıda yeni ve şimdilik nadir parça içermesi. 50 farklı tip parçanın arasından; 9 parça sadece bu sette, 4 parça 5 ya da daha az sette, 14 parça da 40 ya da daha az sette yer alıyor. Bu parçaların bir kısmını ikinci dalga The LEGO Movie 2 setlerinde görmemiz de olası; ama bu kadar çok eşsiz parçaya bu kadar iyi bir fiyat seviyesinde ulaşmak avantajlı.

İlginizi Çekebilir:  LEGO Ideas Set İncelemesi: 21311 Voltron - Videolu

Set, bir karakter paketi gibi olduğu için inşa deneyimi anlamında fazla bir şey sunmasa da özel parçalarla özel karakterler oluşturulması makul ölçüde tatmin edici ama tabii ki oldukça kolay. Zaten bu yüzden de set 5+ gibi neredeyse LEGO Juniors seviyesinde bir yaş sınırı ile geliyor.

 

Karakterler ve Tamamlanmış Model

Setin içerisinde geleneksel anlamda bir minifigür yer almıyor. Tamamlanmış modelimiz, üç karakter ve bir çay ve pasta arabasından oluşuyor.

Setin ilk figürü, iki farklı yüzü olan Unikitty. Alıştığımız klasik Unikitty formunda olan ve aynı şekilde inşa edilen bu figürün dondurmayı yalayan ikinci yüzü bu sete özel.

 

Setin asıl cazibesini oluşturan ise Ice Cream Cone (Külahlı Dondurma) ve Chocolate Bar (Tablet Çikolata). Filmde bu karakterlerin isimlerini nasıl çevireceklerini de merakla bekliyoruz.

Öncelikle Çikolata’ya bakacak olursak, paketi yırtılmış ve köşesinden ısırılmış bir çikolata tabletinin LEGO tuğlaları ile çok yaratıcı bir biçimde tasarlandığını söyleyebiliriz. Bu modele bakması garip bir şekilde insana keyif verebiliyor.

 

Setteki diğer yeni karakterimiz ise Kraliçe Watevra Wa’Nabi’nin (kraliçenin isminin “ne istersem o olabilirim” tabiri ile ilgili bir kelime oyunu olduğunu da not düşelim) hizmetkarı olan Külah Dondurma. Bu karakterin parçalarının tamamı baskılı ve özel parçalar. Hatta bazı parçaların şekilleri bile ilk defa karşımıza çıkan şekiller.

Dondurma ile birlikte bir de çilekli ve çikolatalı bir pasta, kahve fincanları ve demliğin olduğu, daha çok Friends ya da Disney Princess setlerinde gördüklerimize benzer bir servis arabası modeli tamamlıyor.

İlginizi Çekebilir:  LEGO UNIKITTY! 2018 Setlerinden İlk Bilgiler

 

Genel Değerlendirme

Her ne kadar The LEGO Movie 2 setlerinin en düşük fiyatlı iki setinin de karakter odaklı olması biraz eleştirilse de bu set, bu fiyat noktasında, özel parçaları ve farklı karakterleri ile almayı düşünebileceğiniz bir set ve hayal kırıklığına uğratmıyor. Yine de bu set yerine 70841 Benny’s Space Squad setinin birinci tercihiniz olması çok olası.

Bununla birlikte, setle ilgili merak ettiğimiz en önemli konulardan biri, Dondurma ve Çikolata, pastayı nasıl yiyebiliyor. Ya da bu pasta kraliçe içinse, kraliçenin bir gün kafasına esip dondurma ve çikolatayı da yemesi mümkün mü? :)