BRICKLINK AFOL DESIGNER PROGRAM Finalistleri Açıklandı

Geçtiğimiz aylarda sözünü ettiğimiz, BrickLink “AFOL Designer Program” (AFOL Tasarımcı Programı) kapsamında; tasarımların değerlendirildiği ilk aşamanın tamamlanmasının ardından, Şubat ayında başlayacak olan kitle fonlama adımı öncesinde, programın finalistlerinin duyurulmasına başlandı. Önümüzdeki günlerde toplam 16 finalist parça parça duyurulmuş olacak.

 

Finalistlerin güncel listesine ve detaylarına https://studio.bricklink.com/v2/build/afoldesigner_winners.page adresinden ulaşabilirsiniz.

İlk açıklanan finalistler bizi çok heyecanlandırmamış olsa da, standart LEGO setlerinde pek görmediğimiz tarzda, farklı tasarımların ve inşa tekniklerinin yer aldığını söyleyebiliriz. Tabii ki bu noktada, henüz açıklanmamış olan set fiyatları ve Türkiye özelinde kargo ücretleri de önemli bir kriter olacaktır.

 

Bu programın ne olduğunu kısaca hatırlatmamız gerekirse, kitle fonlama tabanlı (Kickstarter tarzı) olan bu program/yarışma sonunda kazanan LEGO set tasarımları, 60. yıl özel seti olarak Bricklink’te satışa sunulacak ve bu programda satılan setler, LEGO tarafından sağlanacak parçalar ile BrickLink tarafından üretilecek ve resmi ve numaralı LEGO setleri olmayacak.

Daha fazla detay için önceki yazımıza bakabilirsiniz.