LEGO’nun Marka Mirasından Esinlenen LEGO ORIGINALS Serisi ve LEGO Ahşap Minifigür (853967) Duyuruldu

,

Hidden Side gibi temalarla teknolojiyi ve yeni oyun şekillerini portföyüne ekleyen LEGO, bugün duyurduğu LEGO Originals serisi ile tam tersi bir yönde, ahşap oyuncaklarla köklerine dönüyor.

Bu serinin ilk ürünü ise, 5:1 ölçeğinde büyütülmüş olan LEGO Originals Wooden Minifigure (853967 Ahşap Minifigür). Meşe ağacından yapılan bu minifigür, yaratıcılığınızı konuşturabileceğiniz boş bir tuval olarak lanse ediliyor. Fiyatı sadece ülkemizde değil genel olarak pahalı bulunan bu set ne kadar ilgi görecek merakla bekliyoruz. Özellikle de LEGO hayranı olsun olmasın yaratıcı kişilerin ilgisini çekme potansiyeline sahip.

 

8 Kasım’da piyasaya sürülecek ve Türkiye fiyatı 699,90 TL, Amerika fiyatı $119,99, Avrupa fiyatı €119,99 olacak bu setin setin basın açıklamasının çevirisini, resmi ürün görsellerini ve çok sayıda örnek kişiselleştirmenin görselini aşağıda bulabilirsiniz:

 

The LEGO Group ve tasarım uzmanları Copenhagen Room, LEGO nostaljisini ve eğlenceli iç mimariyi seven hayranlara adanmış yeni bir ürün yelpazesi sunuyor.

1932 yılında usta marangoz Ole Kirk Kristiansen tarafından kurulan LEGO’nun ilk oyuncakları el yapımı ahşaptı. Ole’nin işçiliği ve detaylara gösterdiği özen, ürünler için yüksek bir kalite güvencesi sağladı; ancak ikinci Dünya Savaşı’nın ardından ahşap ham maddeleri zor bulunur hale geldiği için, Ole plastik oyuncaklarla üretimini tamamlamaya başladı ve geri kalanı malumunuz.

1950’de Ole Kirk Kristiansen, “Her zaman en güzel ve en sağlam objeleri yapmaya kendimi adadım ve diğer marangozlar gibi, ürünün kendi reklamını yapmasının en iyi reklam türü olduğuna inanıyorum. Amacımız, gerçekten iyi, sağlam ve ince işlenmiş bir eser üretmek ve LEGO ürünlerinin her zaman olağanüstü kalitesiyle bilinmesini sağlamaktır,” demişti.

Yüksek kaliteli el yapımı ahşap oyuncak üreticisi olarak mirasımıza bir saygı duruşu olan ve FSC sertifikalı meşe ağacından el yapımı olan bu birinci sınıf model, bugünkü LEGO minifigürlerinde olduğu gibi ayarlanabilir sarı plastik ellerle sahiptir. 20 cm yüksekliğinde, 11 cm genişliğinde ve 9 cm derinliğindedir. Hem ahşap hem de plastiği birleştiren en son LEGO ürünü, 60 yıl önceki 1130 Bedford itfaiye arabasıydı.

Klasik LEGO minifigürünün 5:1 ölçeğinde büyütülmüş bu versiyonu, minifigürlerin tarihinin ve bu ahşap modelin geliştirilmesinin arkasındaki öykünün yer aldığı 28 sayfalık bir kitapçık içeren birinci sınıf bir hediye kutusunda sunulmaktadır. Ayrıca, LEGO tasarımcılarının modellerini nasıl kişiselleştirdiğine dair ilham verici örneklerin yanı sıra; kutunun içerisinde yer alan LEGO yapım parçalarını kullanarak aksesuarlar inşa etmek için ilham verici örnekler de var.

1978’deki gelişinden bu yana, çocukların kendilerinin yarattığı pek çok kombinasyonu hesaba katmadan bile, 8 bin tipten fazla minifigür üretildi. Bu yeni varyasyon da bu konuda bir istisna değil. Seti alanların, minifigürü benzersiz şekillerde dekore etmesi ve özelleştirmesi; yaratıcılıklarını evde veya ofiste gururla sergilemesi ve ortaya koydukları orijinal tasarımları #LEGOOriginals hashtag’i ile sosyal medya aracılığıyla paylaşmaları teşvik edilmektedir.

 

 

İlginizi Çekebilir:  Yaz 2019 LEGO NINJAGO Set Görselleri

853967 LEGO® Wooden Minifigure Basın Bülteni

new LEGO® Originals series launches with a 5:1 upscaled wooden minifigure                                                            

Making its entrance for the first time in 1978, the LEGO® minifigure has become one of the biggest pop-cultural icons of modern times and continues to renew itself – this time paying homage to its heritage in a decorative wooden 5:1 upscaled version

Launching with the LEGO® Originals Wooden Minifigure 853967, the LEGO Group and design specialists Room Copenhagen are introducing a new range of products dedicated to fans who love a bit of LEGO nostalgia and playful interior design. The product was revealed today at a unique LEGO Originals Pop Up Store and Gallery in Covent Garden, London where fans can drop by for a chance to pick up this rare and limited-edition model before it goes on sale more widely to LEGO VIP-members on LEGO.com from November 3rd to 7th, then globally from November 8th.

Founded in 1932 by master carpenter Ole Kirk Kristiansen, the first LEGO toys were hand crafted from wood. His craftsmanship and attention to detail secured a high level of quality for the products, but when wood supplies became scarce in the aftermath of the second World War, Ole started supplementing his production with plastic toys and the rest is history…

Speaking in 1950, Ole Kirk Kristiansen said: “I have always been committed to making the nicest and most robust objects, and just like other carpenters I believe the best type of advertising is when the product promotes itself. Our purpose is to produce a really good, solid and finely crafted piece of work, and ensure LEGO products always be known for their exceptional quality”.

Respecting our heritage as a producer of high-quality handmade wooden toys, this premium model is handcrafted from FSC-certified oak, with adjustable yellow plastic hands just like today’s LEGO minifigures. The model measures over 7” (20cm) tall, 4” (11cm) wide and 3,5” (9cm) deep. The last LEGO product to combine both wood and plastic was the 1130 Bedford firetruck 60 years ago in 1959.

This 5:1 upscaled version of the classic LEGO minifigure is presented in a premium gift box with a 28-page booklet featuring the history of the minifigure and the story behind the development of this wooden model. Also included are inspiring examples of how LEGO designers personalised their models, as well as inspiration for accessories fans can build using the included LEGO bricks. A number of LEGO designers have already given their take on how to personalise the model, and the results will be exhibited for a limited time at the LEGO Originals Pop Up Store and Gallery in London.

İlginizi Çekebilir:  Yeni Setlerden Seçkiler: 10289 Bird of Paradise, 21056 Taj Mahal, 31119 Dönme Dolap ve 31120 Ortaçağ Kalesi

Since its arrival in 1978, there have been over 8,000 different minifigures launched, not to mention the many versions children have created themselves. This new edition is no exception. Owners are encouraged to unleash their creativity to decorate and customize the minifigure in unique ways, display with pride at home or the office and share their creations via social media using #LEGOOriginals.

“It has been a privilege for us to expand our collaboration with The LEGO Group and contribute to the world premiere of a new series of design classics,” explains Jacob Eberhard, CEO of Room Copenhagen. “Going back to the roots of the company and helping to bring back some of the original LEGO toys in new creative ways is an exciting journey to be part of.”

 

Iconic Wooden Minifigure model for creative customization!

Celebrate a true icon of play with this beautiful, posable LEGO® Originals Wooden Minifigure (853967). A 5:1 upscaled version of the classic minifigure, it is carved out of oak and has adjustable plastic hands. It is presented in a premium gift box with a leaflet featuring inspirational ideas for owners to customize the model in their own ways, plus instructions to build 5 cute items using the included LEGO bricks.

 • A beautiful, 5:1 upscaled, posable wooden version of the classic LEGO® minifigure introduced to LEGO sets in 1978, for display as it is or for ‘make-it-your-own’ customization.
 • Reflecting LEGO® origins as a producer of handmade wooden toys, this premium-quality model is handcrafted from FSC-certified oak, with adjustable plastic hands just like today’s LEGO minifigures.
 • This set also includes a 28-page leaflet featuring the history of the minifigure and the development of this wooden model, plus inspiring examples of how LEGO® creatives personalised their models.
 • The leaflet also has instructions on how to build 5 fun little models for the minifigure to hold using the included 29 LEGO® elements.
 • Presented in a premium gift box, this set makes a fantastic birthday, Christmas or nostalgic present for LEGO® fans and any creative person.
 • Owners can unleash their creativity to dress up, paint or do whatever they want to customize the minifigure in unique ways and then show off their creations via social media using #LEGOOriginals.
 • Measures over 7” (20cm) tall, 4” (11cm) wide and 3” (8cm) deep.

 

5 cevaplar
 1. Mahmut says:

  Yazdığınız tarihler ne yazık ki Türkiye satış tarihini yansıtmıyor. Bu bilgileri de öğrenebilirseniz iyi olur.

  • Burak says:

   Merhaba, aslında bu tarihler Türkiye için de aynı şekilde geçerli; fakat son 6 aydır gümrük süreçleri öngörülenden çok daha uzun sürüyormuş. Bu nedenle de özellikle ilk defa gelen ve bu nedenle de numune ve izin süreci gibi süreçlere tabi olan setlerde gecikme olabiliyor. Kimse de tam olarak gümrükten ne zaman çıkar söyleyemiyor. Yoksa normal koşullar altında tüm setlerin Türkiye çıkış tarihleri de dünya ile aynı anda.

 2. Mahmut says:

  O zaman da sanıyorum bu durumun LEGO tarafından açıklanması gerekiyor. Çünkü bazılarımızın dönemsel olarak bu ürünleri yurtdışından temin etme imkanı olmasına rağmen, Türkiye satışlarını düşürmemek ve özellikle bu tür özel ürünlerin satışının devamlılığını sağlayabilmek adına ülkemizde satışa sunulmasını bekliyoruz. Fakat her gittiğimiz mağazada “gümrükte, fazla sormayın, siz ne anlarsınız” tavrına maruz kalmak hoşumuza gitmiyor. Sonuçta bir para karşılığı bir ürün alıyorsak her türlü hesabını sormak da hakkımız. Dolayısıyla en azından LEGO Türkiye’nin “Dünya’da satış tarihi 1 Kasım ama gördüğünüz gibi ülkemizde 1 Ocak’tan önce satışa sunulamayacaktır” benzeri bir açıklama yapması gerekiyor.

  • Burak says:

   Evet haklısınız; fakat sanırsam LEGO’nun da bu konuda eli bağlı. Mesela en son, 1 Ekim setleri 2 hafta geç geldi. Eminiz ki LEGO da satış kaybına yol açtığı için bu durumdan hoşnut değildir.
   Bir de tabii burada çok fazla tüzel kişilik var, LEGO Certified Store ayrı, LEGO Türkiye ayrı, LEGO Türkiye’nin lojistik firması ayrı.

   Bu konudaki en doğru kanal LEGO’nun kendi müşteri hizmetlerine şikayeti iletmek. Ne kadar çok kişiden şikayet gelirse aksiyon almaları o kadar hızlanır. Bizim direkt Billund’dan gelen setlerimizde de aynı sıkıntı söz konusu olduğu için kendi iletişim noktalarımız da bu sıkıntının farkında ve onlar da müşteri hizmetleri üzerinden mutlaka kayıt oluşmasını öneriyor.

 3. Mahmut says:

  Bugün Şubat’ın son günü ve bu ürün hala ülkemizde satışta değil. Rezaletin tarihe not düşülmesi açısından yazıyorum. Türkiye’deki birimlerin keyfini beklemek yerine ürünü yurtdışından temin ettim.

Yorumlar kapalı.