LEGO Store HILLTOWN, İstanbul Açıldı – 360° Fotoğraflar ile İzlenimlerimiz

, ,

 

İstanbul’daki ikinci Certified LEGO Store, Anadolu Yakası’nda Küçükyalı, Maltepe’deki Hilltown AVM’nin giriş katında 21 Nisan itibariyle açıldı. Darısı Ankara, İzmir ve diğer şehirlerdeki LEGO Store’ların başına.

 

Türkiye’de açılmakta olan LEGO Store’ların genel yapısı hakkındaki detaylı bilgileri ve bu bağlamda LEGO Brand Store’lar ile LEGO Certified Store arasındaki farkları LEGO Store Kanyon inceleme yazımızda bulabilirsiniz: http://gofret.info/turkiye-ilk-lego-store-istanbul-360-fotograf-izlenimlerim/

 

Mağazayı detaylı bir şekilde incelemenize olanak sağlayacak 360 derece fotoğrafları da yazının ilerleyen kısımlarında bulabilirsiniz.

 

23 Nisan 2018’e kadar LEGO Friends, LEGO Super Heroes ve bazı LEGO NINJAGO setlerinde indirim olduğunu da hatırlatayım, bu bile başlı başına LEGO Store’a gitmek için güzel bir motivasyon oluyor. Bu indirimden yararlanmak isteyip de ne alacağına karar veremeyenler için 2018’in mevcut LEGO Friends setlerinin en büyüklerinden biri olan Mia’s Camper Van’ın (41339 – Mia’nın Kamp Karavanı) incelemesini burada bulabilirsiniz.

Bu arada, yeni açılmış bir LEGO Store olması itibariyle, özel LEGO Store (40145) seti de satışta, kısıtlı sayıda olması sebebiyle yüksek koleksiyon değeri ve parça/fiyat oranı itibariyle bu seti özellikle almanızı öneririm. LEGO Store (40145 – LEGO Mağazası) set incelemesini burada bulabilirsiniz.

 

LEGO Store’a gittiğimde hangi seti alsam diye düşünüyorsanız, sitemizdeki çeşitli temalardaki set incelemelerini de incelemenizi öneririz.

 

LEGO Store Hilltown Genel Bilgiler ve LEGO Store Kanyon ile Kıyaslama

Anadolu Yakası’nda oturan kişiler için özellikle E5 üzerinde ve metro güzergahında olması nedeniyle Kanyon’dakinden çok daha kolay ulaşılabilir olan Hilltown LEGO Store, AVM giriş katındaki food court (yiyecek alanı) girişinin hemen karşı çaprazında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir:  LEGO Tasarımcıları ve Ekipleri ile Röportaj Sorularınızı Bekliyoruz

Fiyatlandırma olarak de İstanbul’daki ilk LEGO Store olan Kanyon ve Türkiye’deki tavsiye edilen LEGO fiyatlandırması ile aynı.

Mağaza boyutu ve şekli olarak, dünyanın bir çok yerinde görebileceğiniz, standart AVM içi LEGO Store olduğunu söyleyebilirim. (Kanyon’dakinin köşe konumu itibariyle alışılageldik LEGO Store’lardan farklı bir şekli var.) Boyut olarak, Kanyon’daki ile aynı metrekareye sahip, oldukça büyük bir mağaza ama Kanyon mağazasının şekil itibariyle rafları biraz daha fazla. Bu sebeple, Hilltown mağazasında orta alanların kullanımı önem kazanıyor. Rafta duran ürün sayısı bir tık daha az, bu sebeple bulamadığınız bir ürün olduğunda sormanızda fayda var.

 

Hemen ardından Kanyon mağazasına da gittiğim için set bulunurluğu açısından da iki mağaza arasında ufak farklılar dikkatimi çekti.

Örneğin Downtown Diner (10260), Go Brick Me (41597), Kessel Run Millenium Falcon (75212) ve Ship in a Bottle (21313) sadece Hilltown’da varken, Winter Village Station (10259) sadece Kanyon’da vardı.

Özellikle de kendi BrickHeadz’inizi yapabileceğiniz Go Brick Me’yi heyecanla bekliyordum, çok yakında incelemesini burada bulabileceksiniz. :)

İki mağazanın da müşteri akışı oturduktan sonra yoğun talep gören AFOL (yetişkin LEGO hayranı) setlerinin ve LEGO Exclusive (LEGO özel) setlerinin bulunurluğunun ve dünya ile benzer zamanlarda piyasaya çıkışı konusunun daha da iyileşeceğini umuyorum. LEGOLAND Discovery Centre mağazası tek başınayken bu konuda bir türlü gözüme girememişti, gelen setler de talebi karşılayamayacak derecede hızlı bitiyordu. LEGO Store’ların açılması ile bu konuda ciddi bir ilerleme olduğunu söyleyebilirim.

İlginizi Çekebilir:  LEGO'nun 60. Yılında Türkiye'deki En Kapsamlı ve Güncel LEGO Haber Kaynağı Olmak İçin Yola Çıkıyoruz

 

Genel Yorumlarım

Aslında LEGO Store Kanyon için yaptığım yorumlar Hilltown mağazası için de geçerli. Kanyon’daki mağazanın en büyük farkı, şekli itibariyle mağaza içerisinde daha çok zaman geçirmeye teşvik etmesi. Hilltown mağazasının yüksek tavanlı ve ferah yapısı nedeniyle tüm rafları tek bir noktadan görebiliyorsunuz, sadece orta alanların çevresinde dönerek tüm mağazayı çok hızlı dolaşabiliyorsunuz. (Mağaza açılış kalabalığında bile oldukça ferah hissettirdi.)

Özetle, Anadolu Yakası’nda oturanlar için ulaşılabilir bir konumda olması ve ferahlığı sebebiyle sıklıkla gidilebilecek ve havası solunabilecek bir mağaza.

Son bir not: Brick.tr ekibi olarak inşa ettiğimiz LEGO Creator Expert Brick Bank (10251 – Yapım Parçası Bankası) seti de bu LEGO Store’da sergilenen setler arasında :)

 

Brick.tr demişken, bizi Instagram’da ve YouTube’da takip ederseniz çok seviniriz.

 

LEGO Store Hilltown Panaromik Fotoğrafları

Aşağıdaki iki fotoğrafta LEGO Store Hilltown’un 360 derece fotoğraflarını bulabilirsiniz:

(Oynat tuşuna bastıktan sonra farenizi sürükleyerek fotoğraf içerisinde gezinebilirsiniz. Aşağıya doğru döndüğünüzde yine beni göreceksiniz, lütfen korkmayın :) )

Fotoğrafları mobil cihazınızdan görüntülemekte sorun yaşarsanız, yazının tam sürümüne ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Ek bilgi: Maltepe Hilltown LEGO Store İstanbul telefon numarası: 0 (216) 515 50 30

 

 

Aşağıda da mağazanın arka tarafı merkezli bir fotoğrafını görebilirsiniz: