Daha öncesinde sizlerle LEGO Collectible Minifigures Series 18’deki tüm minifigürleri paket içerisinde nasıl hissedebileceğinizi anlatan rehberimizi paylaşmıştım.

Bu yazıda ise konumuz, LEGO Minifigures Series 18’in 60 kapalı paket içeren her kutusunda sadece bir adet bulunan nadir Classic Police Officer (Classic Policeman – Klasik Polis) minifigürünü bulmanızı sağlayacak üç farklı teknik.

Yazının en altında bu teknikleri uygulamalı olarak anlattığımız videoyu bulabilirsiniz.

 

Klasik Polis Minifigürü Hakkında

2018 yılı, modern LEGO minifigürünün çıkışının 40. yılıdır. Seri 18 Klasik Polis minifigürü de bu kutlamalar kapsamında, 40 yıl önce Police Car (600 – Polis Arabası) seti ile piyasaya sunulan ilk modern LEGO minifigürünün yeniden yaratımıdır.

Zor bulunurluğunun yanı sıra, nostaljik sadeliği ile de çok güzel bir duruşu olan bu minifigürü hem sergilemek için hem de koleksiyon değeri itibariyle bulmanızı öneririm.

Zaten bir kez bulduktan sonra yaşadığınız başarı hissinin ardından gördüğünüz her Series 18 kutusunda kendisini aramayı oyun haline getirebiliyorsunuz :)

 

Klasik Polis Minifigürünü Arama ve Bulma Yolları

Denenmiş 3 farklı yöntemle LEGO Klasik Polis minifigürünü, LEGO Minifigures Series 18 kutularında neredeyse her zaman kolay ve hızlı bir şekilde bulabilirsiniz. (Tabii ki başka birisi sizden önce o kutudan almadıysa.)

Şansınızı artırmak için muhtemelen her üçünü de bir arada kullanmak en iyisi olacaktır.

@brick.tr ekibi olarak bizzat kendisini farklı mağazalarda 6 kez bulduk.

İlginizi Çekebilir:  LEGO DISNEY Minifigürleri Seri 2 (71024) Duyuruldu

 

1. Paket Hissetme

İlk yöntemimiz, standart paket hissetme yöntemidir. Bu yöntemde, her minifigürün benzersiz parçalarını ve özelliklerini hissetmeye odaklanırsınız.

Bunun için, minifigür paketinden çıkan parçalara teker teker bakalım:

Paketin içinden stand, kafa, gövde, bacak ve iki adet ince tuğla çıkıyor.

  1. İlk parça olan stand, tüm paketlerde birebir aynı şekilde yer aldığı için görmezden gelebilirsiniz.
  2. Bacakları, gövdeyi ve kafayı kontrol ettiğimizde ise, tanımlamak için bize yardımcı olacak belirgin bir şey olmadığını görüyoruz. Her üçü de özellikle ilk modern minifigürün yeniden yaratımı olması itibariyle oldukça sade ve düz parçalar.
  3. Bunların dışında, iki adet 1’e 2 boyutlarında ince tuğlamız var, biri düz yüzeyli, biri de çıkıntılı. Diğer minifigür paketlerinde bu boyutlarda bir parça bulunmadığı için hissetmenin en kesin yolu bu iki adet 1×2 parçayı hissetmeye çalışmak olacaktır. Özellikle de çıkıntılı tuğlayı hissetmek ve ayırt etmek kolay.
  4. Şapkayı hissetmeyi de deneyebilirsiniz; ama bu daha kafa karıştırıcı olabilir; çünkü kovboy şapkasının da benzer bir hissi var ve at yumuşak olduğu için, aslında atı kullanarak ayırt etmemiz pek mümkün değil. Bu yüzden de şapkayı hissederseniz, polise mi kovboya mı ait olduğunu anlamak için biraz daha incelemeniz gerekebilecektir.

 

Bu bağlamda, genel stratejimize bakarsak:

Diğer tüm minifigürlerin, ya daha hacimli bir parçası ya da en azından değişik şekilli bir parçası var, bu nedenle, paktleri karıştırırken şişkin paketleri hızla geçebilirsiniz ve daha ince paketlere odaklanabilirsiniz. Sonrasında da 1 x 2 çıkıntılı ince tuğla en kolay hissedilen parça olacaktır.

 

İlginizi Çekebilir:  LEGO DISNEY Minifigürleri Seri 2 Nasıl Bulunur ve Paket Hissetme Rehberi

2. Bump/Dot Code (Paket Kodu)

İkinci yöntemimiz de paketin altındaki gizli bir tanımlayıcı kodu kontrol etmek. Bu yöntemde, doğru ışık altında, paketteki hafif kabartıları tespit ediyoruz.

Üretim ve tedarik zincirinde kullanılan bu kodlar, her minifigür için farklıdır, bu sebeple de doğrudan ayrıştırıcı olabilmektedir. Farklı yerlerde, genellikle 2 veya 3 kabartı vardır ve bu kabartılar doğru ışıkta fark edilebilir.

Sayfanın aşağısındaki videoda polis minifigürünün paket kodlarını üç farklı paket üzerinde görebilirsiniz.

Aşağıdaki görsellerde de örnek olarak sağdaki ve soldaki kodlar işaretlenmiştir: