LEGO NINJAGO CITY DOCKS (70657) Setinden İlk Görseller

,

Oldukça pozitif yorumlara sahip LEGO NINJAGO City’nin (76020) heyecanla beklenen kardeşi LEGO NINJAGO City Docks (70657) setinin görselleri sonunda resmi olarak ortaya çıktı.

1 Haziran çıkış tarihinin çok öncesinde diğer 2018 NINJAGO Movie setleri ile birlikte LEGOLAND Billund’da satışına da başlanan LEGO NINJAGO City Docks (70657) setinden ilk görseller Alternate isimli Fransız mağazasında yayınlandı. Aşağıda bu görselleri bulabilirsiniz.

3553 parçalık bu setin Avrupa fiyatı €230-€240 bandında olacak gibi. Bu durumda Türkiye fiyatının da 900-1200 TL arasında olmasını bekleyebiliriz.

 

NINJAGO City’nin görkemli, detaylı, yüksek oynanabilirliğe sahip ve de modüler binalarla uyumlu modelinden sonra özellikle fiyatına göre beklentilerin altında kalma ihtimali olabilecek bir set gibi görünüyor. Zira, parça sayısının çok büyük bir kısmı küçük su parçalarına ayrılmış durumda. Tabii ki seti canlı canlı görmeden emin olamasak da NINJAGO City’nin yarattığı heyecanı yaratması biraz zor olabilir. Yine de belirli LEGO şehir temalarına renk katabilecek bir set.

Kutu arkası görselinde görebileceğiniz üzere NINJAGO City’ye de doğrudan modüler bağlantılar ile bağlanıyor; fakat tam nasıl görüneceğini seçmek güç.

Görsellere geçmeden önce, NINJAGO City Docks’un diğer modüler binalarda standart olan 32 x 32 inşa tabanı yerine 32 x 48 boyutunda olduğunu da belirtelim. Bu nedenle LEGO şehrinize eklemeniz durumunda biraz ince kaydırma operasyonları yapmanız gerekebilecektir.