LEGO Star Wars UCS IMPERIAL STAR DESTROYER (75252) Seti Duyuruldu

,

Yılın ilk yarısında çıkan LEGO Star Wars Tantive IV (75244), aslında UCS (Ultimate Collector Series) seti olmadığı için bu yılın asıl LEGO Star Wars UCS setinin hangisi olacağını heyecanla bekliyorduk. Bir süredir devam eden söylentiler de yanılmadı ve gerçekten de devasa bir set olarak Imperial Star Destroyer (75252) duyuruldu.

Bu setin bir önceki UCS Imperial Star Destroyer (10030) setinden daha da büyük olduğunu da belirtelim. Tabii bu fiyat noktasında sadece iki minifigür ve koca bir kutu gri parça içermesi hayranlar tarafından nasıl karşılanacak göreceğiz.

 

1 Ekim’de piyasaya sürülecek ve Amerika fiyatı $699,99, Avrupa fiyatı €699,99 olacak 4.784 parçalık bu setin basın açıklamasının çevirisini ve resmi ürün görsellerini aşağıda bulabilirsiniz:

 

Galaktik İmparatorluk’un bir simgesini inşa edin ve sergileyin – Devastator. Bu Ultimate Collector Series 75252 Imperial Star Destroyer modeli; yıldız gemisinin, dönen toplar, hareketli radar çanağı, devasa motor çıkışları, ince işlenmiş yüzey detayları ve tabii ki de kovalamak için ölçeğine uygun olarak inşa edilen, Tantive IV Asi yıldız gemisi gibi tüm orijinal detaylarını, Star Wars: A New Hope filminin açılış sahnesinde yer aldığı şekilde, 4.700’dan fazla LEGO parçası ile barındırmaktadır.

Aynı zamanda, bu galaktik iç savaş UCS seti, zevk sahibi hayranlar için mükemmel bir LEGO Star Wars koleksiyon parçası olmasını sağlayan, bilgi levhasına ve 2 İmparatorluk minifigürüne sahip bir sergi standı içermektedir.

Stand ile birlikte 44 cm yükseklikte, 110 cm uzunlukta ve 66 cm genişlikte; standsız da 37 cm yüksekliktedir.

 

 

İlginizi Çekebilir:  Yeni Setlerden Seçkiler: 10289 Bird of Paradise, 21056 Taj Mahal, 31119 Dönme Dolap ve 31120 Ortaçağ Kalesi

75252 LEGO Star Wars Imperial Star Destroyer Basın Bülteni

Own the ultimate Imperial Star Destroyer!

Build and display an icon of the Galactic Empire – the Devastator. With over 4,700 LEGO® pieces, this Ultimate Collector Series 75252 Imperial Star Destroyer model captures all the authentic details of the starship as it appeared in the opening scene of Star Wars: A New Hope, including swiveling guns, a tilting radar dish, huge engine exhausts, intricate surface detailing and of course a buildable scale version of the Rebels’ Tantive IV starship to chase down. This galactic civil war UCS set also includes a display stand with informational fact plaque and 2 Imperial minifigures, making it the perfect LEGO Star Wars collectible for discerning fans.

  • Includes Imperial Officer and Imperial Crewmember minifigures.
  • The Devastator Imperial Star Destroyer model features swiveling guns, a tilting radar dish, huge engine exhausts and intricate surface detailing.
  • Also includes an attachable, buildable scale version Tantive IV starship for added Star Wars: A New Hope authenticity.
  • With a display stand with informational fact plaque for the ultimate display piece.
  • Also comes with 2 blaster pistol weapons.
  • This Ultimate Collector Series set has 4,784 pieces.
  • Inspire unforgettable Star Wars: A New Hope moments.
  • The perfect LEGO® Star Wars™ collectible for fans of the Star Wars saga.
  • UCS model on display stand measures over 17” (44cm) high, 43” (110cm) long and 26” (66cm) wide, and over 14” (37cm) high without stand.
İlginizi Çekebilir:  LEGO DISNEY Minifigürleri Seri 2 (71024) Duyuruldu