LEGO Ideas Güncel Haberler ve Öne Çıkan Projeler – Mayıs 2018

Geçtiğimiz ay ilkini yayınladığımız LEGO Ideas bülteninin yeni sayısıyla karşınızdayız. Eğer LEGO Ideas nedir diye merak ederseniz, Nisan 2018 yazımızda bilgileri bulabilirsiniz: http://gofret.info/lego-ideas-proje-set-haberleri-nisan-2018/

Bu ay nispeten sakin bir ay oldu. Şu anda heyecanla değerlendirme sonuçlarını ve Voltron setinin duyrulmasını bekliyoruz. Gelin vakit kaybetmeden bu ayki gelişmelere bakalım.

 

Onaylanmış ve Değerlendirmedeki LEGO Ideas Projelerinden Haberler

7 Mayıs itibariyle 2018’in ilk değerlendirme turu kapandı ve 10000 oy alan aşağıdaki projeler değerlendirmeye alındı.

İlgili projelere aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz:

 

Özellikle bir önceki değerlendirme dönemine göre çok ciddi bir çeşitlilik var, aralarında karar vermek de güç. Ben kişisel olarak Flintstones ve Modular Arcade’i görmek isterim ama Flintstones’un lisanslanma süreçlerinin nasıl olacağını ve ne kadar geniş bir hedef kitlesi olacağını kestirmek güç, bu yüzden seçilemeyebilir de. (Neyse ki Voltron’da bu sıkıntıları aştılar.)

Geçmiş dönemlerdeki değerlendirmelerden yola çıkarak, Research Institute (21110) ve Women of NASA (21312) temasına yakın olması ve küçük boyutu itibariyle Amelia Earhart setinin seçilmesi de olası.

Ne olursa olsun LEGO Ideas seçim kurulu biz fan’lar kadar duygusal yaklaşmıyor ve çok farklı sayıda parametreyi değerlendiriyor. Bu yüzden de 10.000 oya ulaşmış proje sayısı çok olsa dahi onaylanacak olanların sayısı beklediğimizden az olabilir.

İlginizi Çekebilir:  LEGO Ideas Set İncelemesi - 21319 Central Perk (F.R.I.E.N.D.S TV Dizisi)

 

Destek Aşamasında Öne Çıkan LEGO Ideas Projeleri

Değerlendirme süreci yeni kapandığı için 10.000 oy almış bütün projeler değerlendirme aşamasına geçti, o yüzden ikinci kategorimiz bu ay mevcut değil, doğrudan destek bekleyen projelere atlıyoruz.

Bu arada, hep söylediğimiz gibi, hiçbir yazı tüm projeleri anlatmaya yetmez, LEGO Ideas sitesinden projeleri bizzat keşfetmenizi ve oylamanızı öneririm: https://ideas.lego.com/projects/discover

 

Pursuit of Flight:

Şimdiye kadar 3 projesi 10.000 oya ulaşmış ve biri de LEGO Ideas seti olarak (21305 – Maze) yayınlanmış JKBrickworks‘ün yeni projesi 1 aydan kısa bir sürede 5.000 oya ulaşacak gibi görünüyor. Küçük boyutuna rağmen, özelleştirilebilir yapısı ve hareketli mekanizmasıyla dikkat çekici.

 

Thunderbirds Are Go:

Her ne kadar nostalji değerinden dolayı zaten ayrı bir yeri olsa bile, Thunderbirds’ü bilmeyenlerin de sevilebileceği bir set. Özellikle de setin minifigür ölçeğinden küçük olması, tüm Thunderbird araçlarını içermesine ve daha geniş bir kitleye hitap edecek bir fiyat noktasında olabilmesine olanak sağlamış. Projenin 10.000 oya ulaşması durumunda, projenin onaylanmasını kolaylaştıracak önemli bir detay. Yaratıcısının, yeni değerlendirmeye giren Flintstones ve LEGO Ideas seti olarak yayınlanmış olan Doctor Who (21304) projelerinin yaratıcısı olduğunu da belirtelim.

Bakmaktan kendimi alamıyorum

 

The A-Team – BA’s Van:

Nostalji damarımıza oynayan başka bir set daha. Tasarım olarak eh işte dedirtse de A-Takımı’nın bir LEGO seti olmasına hayır diyemem.

İlginizi Çekebilir:  LEGO Ideas Red London Telephone Box (21347) Duyuruldu

 

Disney Pixar’s Up:

Pixar’ın diğer yapımları kadar ön planda olmasa da izleyenlerin çok sevdiği duygusal macerası Up’ın farklı projelerde konu edildiğini görüyoruz; ama bu proje hem tasarımı hem de kaynağa olan sadakatiyle aradan ciddi bir şekilde sıyrılıyor.

 

Rebuildable Theatre Stage:

Farklı oyunları canlandırabileceğiniz, esnek bir tiyatro sahnesi. Özellikle stop motion videolar için ayrı bir cazibesi olabilir.

 

Clockwork Aquarium!:

Bu ayki son ama en dikkat çekici projemiz gerçekten de keyifli. Mekanik bir akvaryum olan bu projeyi en güzel kendi tanıtım videosu anlatıyor.