LEGO Ideas Haberleri: 2018-3 Onaylanan Ürün Fikirleri ve 2019-1 Değerlendirmeye Alınanlar

Dünkü onaylanmayan LEGO Ideas setlerine ikinci bir şans haberimizden sonra, bugün de heyecanla beklediğimiz LEGO Ideas 2018 üçüncü değerlendirme döneminin sonuçlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Bir önceki yazımızdaki tahminimiz tutmadı ve yine pek sürpriz olmayan, sürpriz sonuçlarla karşılaştık. Bu arada Treehouse ve Central Perk setleri ile halen bir haber ya da duyum yok, muhtemelen her iki setin de tasarım süreci biraz zorlu geçiyor.

 

LEGO Ideas 2018 İkinci Değerlendirme Dönemi Sonuçları

Bu değerlendirme dönemindeki ürün fikirlerinin sayısı az olsa da bir süredir görmediğimiz ve bizi heyecandıran bir çeşitliliğe sahipti ve Food Stand Diners ve Chemical Plant gibi özellikle beğendiğimiz iki ürün fikrinin en azından birinin onaylanmasını istiyorduk; fakat geçmiş LEGO Ideas değerlendirme sonuçlarından öğrendiğimiz üzere, değerlendirme kurulu, hayranlardan daha karmaşık bir değerlendirme kriterine sahip.

Bu nedenle de bu dönemde onaylanan tek ürün fikri, muhtemelen eğitici yönünün ağırlığı nedeniyle Dinosaur Fossils Skeletons oldu. Bununla birlikte, Playable LEGO Piano ürün fikri, gerçekten çalışan kompleks yapısı ile daha detaylı bir değerlendirmeye ihtiyaç duymuş. (Daha önce Voltron setinde de lisanslama konuları nedeniyle benzer bir durum olmuştu.) Bu nedenle de bu ürün fikri ile ilgili sonuç, bir sonraki değerlendirme dönemi sonuçlarıyla birlikte açıklanacak.

 

LEGO Ideas 2019 Birinci Değerlendirme Dönemi Adayları

Bu dönemde 10.000 oyu geçen aday sayısı bir önceki döneme kıyasla fazla; fakat özellikle iki aday, The Office ve Addams Family Mansion Modular, aslında daha önce 10.000 oyu geçmiş; fakat onaylanmamış konseptlere dayandığı için şansları nispeten düşük olabilir.

İlginizi Çekebilir:  Yeni LEGO Ideas Yarışması - Modüler Binaların Sokaklarında Gezecek Klasik Arabayı Siz Tasarlayın

Genellikle eğitici ürün fikirlerinin olumlu değerlendiriliyor olması nedeniyle, Anatomini’nin şansı da nispeten yüksek olabilir. Tabii LEGO Ideas değerlendirmelerinde her sonuç çıkabiliyor.

Ekip olarak ise Susam Sokağı ve Addams Family ürün fikirlerinin onaylanmasını canıgönülden istediğimizi söyleyebiliriz. Her ikisinin de modüler yapısı ve ince detayları bizi bizden alıyor. :)