LEGO Özel LEGOLAND Park (40346) Seti Resmi Görselleri Yayınlandı

, ,

Son birkaç yıldan bu yana, LEGOLAND Parkları ve LEGOLAND Discovery Centre’lara özel, ülkemizde de ulaşabildiğimiz, 40166 LEGOLAND Train, 40306 LEGOLAND Castle ve 40347 LEGOLAND Driving School gibi küçük ve keyifli setler piyasaya sürülüyor. Bu setlerin ortak özelliği, LEGOLAND parklarında bulunan farklı alanları canlandırması.

LEGOLAND’ler her ne kadar LEGO markasını temsil etse de The LEGO Group’tan farklı bir tüzel kişilik olan Merlin Entertainments tarafından işletildiği için, üçüncü parti sayılıyor ve bu nedenle de özel setlere sahip olması aslında göründüğünden daha önemli bir konu. Belki de biraz buna bağlı olarak, şimdiye kadar çıkan setler çok keyfili olsa da hep küçük boyutlu ve daha promosyonel set gibi düşünülebilecek setlerdi.

Geçtiğimiz günlerde, biraz da sürpriz bir şekilde, 40346 LEGOLAND Park seti ortaya çıktı. Önceki LEGOLAND özel setlerinden farklı olarak oldukça büyük olan bu set, umumi tuvaletleri de dahil olmak üzere bütün bir LEGOLAND parkını içeriyor. Setin bir özelliği de, tüm LEGOLAND parklarının isimlerinin sticker’larıyla gelmesi.

Özellikle de diğer LEGOLAND özel setleri ve 2018/2019 LEGO City ve LEGO Creator setleri ile birleştirdiğinizde devasa bir LEGOLAND parkı yaratmanız mümkün.

1.336 parçadan oluşan ve Avrupa fiyatının €90 civarında olması beklenen bu setin görsellerini aşağıda bulabilirsiniz. LEGOLAND Billund’un yanı sıra Almanya’da bir LEGOLAND Discovery Centre’da da görülmüş olması itibariyle LEGOLAND Discovery Centre İstanbul’a da geleceği konusunda umutluyuz.