LEGO Ideas Güncel Haberler: Onaylanan Ürün Fikirleri ve Değerlendirmeye Alınanlar – Ekim 2018

Geçtiğimiz haftalarda LEGO Ideas 2018 ikinci değerlendirme dönemine katılmaya hak kazanan ürün fikirlerinin belli olmasının ardından, bugün de 2018 birinci değerlendirme döneminin heyecanla beklediğimiz değerlendirme sonuçları açıklandı. Gelin hiç vakit kaybetmeden, önce değerlendirme sonuçlarına ve ardından da 10000 oy alan adaylara bakalım.

 

LEGO Ideas 2018 Birinci Değerlendirme Dönemi Sonuçları

4 Ekim’de açıklanan değerlendirme sonuçlarına göre bu dönemdeki on ürün fikri arasından seçilen Flintstones (Taş Devri) ve Treehouse (Ağaç Ev) ürün fikirlerini LEGO Ideas seti olarak göreceğiz. Sonuçların bazı açılardan beklendik, bazı açılardan sürpriz olduğunu söyleyebiliriz; zira seçilmesi düşük ihtimal olanlar az çok belliydi; fakat Amelia Earhart ve Stitch ürün fikirlerinin nispeten şansı olduğu düşünülürken Treehouse’a 2643 parçalık boyutu nedeniyle çok şans verilmiyordu.

Flintstones’un seçilmesi ise LEGO Ideas’da gördüğümüz nostalji rüzgarının devamı olarak nitelendirilebilir. Özellikle Voltron’ın kısıtlı bir kitleye hitap eden bir set olduğu halde olumlu yorumlarından (ve muhtemelen ticari başarısından) sonra Flintstones’dan daha da ileri seviyede bir başarı beklemek yanlış olmaz.

Kişisel olarak ben Modular Arcade’in seçilmemesine üzüldüm; fakat şimdiye kadar hiçbir modüler ürün fikri seçilmediği için çok da sürpriz olmadı. Bir de tabii bu seçilen ürün fikirlerini ne kadar değiştirecekler ya da orijinal ürün fikrine sadık kalacaklar mı merakla bekliyoruz.

 

LEGO Ideas 2018 İkinci Değerlendirme Dönemi Adayları

Bir önceki bültenimizde bu adayların bir kısmına değinmiştik; fakat genel olarak birinci değerlendirme dönemine göre sönük diyebiliriz. Yine de sonuçları heyecanla bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir:  LEGO Ideas Seinfeld (21328) Seti Duyuruldu