LEGO ICONIC Set İncelemesi: 40638 Kalp Süsü

,

Bugünkü incelememizin konusu, minik ama özellikle de hediyelik olarak gözden kaçıramayacağınız bir set olan 40638 Kalp Süsü olacak.

 

Genel Bilgiler

Türkiye fiyatı (bu yazı yazıldığı sırada) 549 TL, Amerika fiyatı $12,99 ve Avrupa fiyatı €12,99 olan bu set, 254 parçadan oluşuyor. LEGO’nun özel setlerinden olan bu seti LEGO Store’larda bulabilirsiniz ama özel günler öncesinde stokta bulmak zor olduğu için çok rağbet gördüğünü söyleyebiliriz.

Setin önemli özelliklerinden biri özelleştirilebilir olması ve içinde ek parçalar içermesi. Bu sayede renklerini ve tasarımını tümüyle kendinize göre değiştirebiliyorsunuz. DOTS parçaları ile özelleştirmek için de uygun. Kitapçığında da üç farklı tasarım yer alıyor.

 

Tamamlanmış Model ve Değerlendirme

Setin temeli, beyaz ince parçaların üzerine eklenen menteşeli parçalar (hinge plate) ile sağlanıyor. Bu sayede, açılı bir kalp görüntüsü elde ediliyor.

 

Kalbin üzeri ise çok katmanlı bir biçimde farklı bitki parçaları ile süsleniyor. Bu katmanlı yapı ile, kalbin köşeli yapısı da gizlenebiliyor. Ağırlığı yüksek olmadığı için üzerindeki iple rahatlıkla asabilirsiniz. Fiyatı itibariyle dik durmasını sağlayan başka bir mekanizması yer almıyor.

 

Genel olarak bakacak olursak, özellikle de botanik setlerini hediyelik olarak pahalı bulanlar ya da küçük çiçek setlerini tek başına yetersiz bulanlar için oldukça uygun bir hediye seçeneği olacaktır. Özelleştirilebilir yapısı da hem değerini artırıyor, hem kişiye özel bir hediye oluşturmanızı sağlıyor; isterseniz de kişisel tasarımlarınızı sergileyebileceğiniz bir şablon olmasını sağlıyor.

İlginizi Çekebilir:  The LEGO MOVIE 2 Özel Seti Welcome to Apocalypseburg! (70840) Duyuruldu

 


İncelememiz için bu seti bizlere göndermiş olan LEGO’ya çok teşekkür ederiz. Yukarıdaki görüşler tümüyle kişisel görüşlerimizdir ve inceleme setlerinin gönderilmesi, olumlu bir inceleme yapacağımızı garanti etmez.