LEGO DUPLO Set İncelemesi: 10976 Noel Baba’nın Zencefilli Kurabiye Evi

,

Uzunca bir aradan sonra yine bir DUPLO incelemesi ile karşınızdayız. Bugünkü incelememizin konusu, DUPLO’da nadiren gördüğümüz yeni yılı konu alan 10976 Noel Baba’nın Zencefilli Kurabiye Evi olacak.

 

Genel Bilgiler

Türkiye fiyatı (bu yazı yazıldığı sırada) 1199 TL, Amerika fiyatı $34,99 ve Avrupa fiyatı €34,99 olan bu 2 yaş ve üstü set, 50 DUPLO parçasından oluşuyor.

Setin fiyatı parça sayısına göre biraz pahalı kalmakla birlikte, bu seti yılbaşı döneminde dahi sıklıkla indirimli olarak bulabiliyorsunuz. Yılbaşı ya da kış temalı başka bir DUPLO seti olmadığı için setteki birçok baskılı parça ve setin üç figürü de sete özel.

 

Tamamlanmış Model ve Değerlendirme

Tamamlanmış model, benzer tasarımdaki DUPLO evlerine kıyasla beklenmedik bir şekilde kırılgan ve bu durum setin renkli tasarımını gölgede bırakacak kadar dikkat çekici. Bu açıdan yapısal tasarıma çok fazla özenilmemiş gibi duruyor; fakat DUPLO setlerinde yanlışlıkla devrilme olasılığı çok daha fazla olduğu için sağlamlık daha da önemli. Kutunun arkasında farklı bir model önerisi daha olsa da ana modelin yanında zayıf kaldığı için değerlendirmek güç.

Önyüzü oluşturan baskılı parçalar, seti çok güzel keyiflendiriyor ve leziz bir zencefilli kurabiye ev havası veriyor. DUPLO setleri genellikle sergi odaklı olmasa bile bu set, bir Winter Village içerisinde eğreti durmayacaktır.

 

Tasarımındaki çıkıntıların eğretiliği ve kolay kırılabilirliği, 2 yaşındaki ufaklığımız tarafından dahi fark edilebilecek ve çözüm önerileri sunulabilecek seviyede.

İlginizi Çekebilir:  LEGO Özel Set İncelemesi: 40574 LEGO Brand Store

 

Setin fiyatı, benzeri DUPLO evlerine göre daha düşük bir noktada olduğu için de içerisinde ek bir detay yer almıyor. Yine de şömine yerine geçen şeffaf parça, yılbaşı ağacı ve baskılı kurabiye tabağı  gibi detaylar oynanabilirlik adına başka bir şey aratmıyor.

 

Genel olarak bakacak olursak, 10976 keyifli bir tasarıma sahip olan ve kış/yılbaşı kavramını öğreten tek DUPLO seti olsa da tasarımsal olarak biraz zayıf ve sadece yüksek oranlı indirimlerde yakaladığınızda almayı tavsiye edebileceğimiz bir set olarak karşımıza çıkıyor.

 


İncelememiz için bu seti bizlere göndermiş olan LEGO’ya çok teşekkür ederiz. Yukarıdaki görüşler tümüyle kişisel görüşlerimizdir ve inceleme setlerinin gönderilmesi, olumlu bir inceleme yapacağımızı garanti etmez.