LEGO Harry Potter Set İncelemesi: 76395 Hogwarts İlk Uçuş Dersi

,

Bugünkü incelememizin konusu Harry Potter setlerinin ne 2021 öncesi ne de 2021 sonrası setlerine tam uyan ve kendi başına kalan, LEGO özel seti 76395 Hogwarts İlk Uçuş Dersi (Hogwarts: First Flying Lesson) olacak.

 

Genel Bilgiler, Fiyat ve Parçalar

Türkiye fiyatı 479,90 TL, Amerika fiyatı $29,99 ve Avrupa fiyatı €29,99 olan bu set, 264 parçadan oluşuyor ve adından da anlaşılabileceği gibi Harry Potter ve Felsefe Taşı’ndaki ilk uçuş dersi sahnesini canlandırıyor.

Setin kendisi özel bir set olsa da minifigürleri dışında özel bir parça barındırmıyor ve az miktarda sticker içeriyor.

 

Minifigürler

Setin içerisinden soldan sağa 20. yıl özel Quirrell minifigürü, bu sete özel olmayan bir Malfoy minifigürü ve sete özel olan Neville ve Madame Hooch minifigürleri çıkıyor. Minifigür seçkisi sahneyle uyumlu olsa da biraz eksik hissetiriyor ve çok da heyecanlandırmıyor. Yine de tabii Harry Potter yerine diğer karakterlerin önceliklendirilmesi iyi olmuş. Bununla birlikte, fiyatına göre 76386 Çok Özlü İksir Hatası seti çok daha cazip bir minifigür seçkisine sahip.

 

Tamamlanmış Model

Set diğer Hogwarts setleri gibi modüler olsa da doğrudan 2021 öncesi ya da 2021 sonrası Hogwarts setleriyle uyumlu değil, daha doğrusu sizin uydurmanız gerekiyor. Bu açıdan biraz kafada soru işaretleri bırakıyor diyebiliriz.

Bunun haricinde fazla basit olmaması için heykel ve bayraklar gibi detaylarla zenginleştirilmiş. Bunlara ek olarak, süpürgeyle uçuş sahneleri için üç tane şeffaf çubukla geliyor. Tabii bu çubuklar sadece yukarı aşağı oynayabildiği için oynanabilirlik açısından zayıf ama sergileme açısından yeterli.

İlginizi Çekebilir:  LEGO Sezonsal Set İncelemesi: 40463 Paskalya Tavşanı - Tasarımcısından Bilgilerle

 

Binanın içi ise bu boyuttaki bir sete göre makul ölçüde zengin. Özellikle de kupaların yer aldığı vitrin yaratıcı bir tasarıma sahip.

Genel Değerlendirme

Hogwarts modelinizi zenginleştirmek için ise düşünmenize çok da gerek olmayan bir set ve özel bir set olması dışında öne çıkan bir özelliği olmamakla birlikte eğer altın 20. yıl minifigürlerini ya da tüm Harry Potter karakterlerini topluyorsanız indirimleri takip edip almayı düşünebilirsiniz. Fiyatı ise içeriğine göre biraz yüksek.

 


İncelememiz için bu seti bizlere göndermiş olan LEGO’ya çok teşekkür ederiz. Yukarıdaki görüşler tümüyle kişisel görüşlerimizdir ve inceleme setlerinin gönderilmesi, olumlu bir inceleme yapacağımızı garanti etmez.