LEGO DUPLO Set İncelemesi: 10968 Doktor Muayenesi

,

Bugün yine bir DUPLO seti ile karşınızdayız. Bugünkü incelememizin konusu, doğrudan bir alt temaya bağlı olmayan ve hedef yaş grubu için önemli bir konuyu işleyen 10968 Doktor Muayenesi (Doctor’s Visit) olacak.

 

Genel Bilgiler, Fiyat ve Parçalar

Türkiye fiyatı 269,90 TL, Amerika fiyatı $19,99 ve Avrupa fiyatı €19,99 olan bu 2 yaş ve üstü set, 34 DUPLO parçasından oluşuyor.

Bu sete özel olarak iki baskılı parça geliyor. Ortadaki baskılı parça her ne kadar sağdakini tamamladığı için bu sete özel gibi görünse de aynı parçayı 10956 setinde lunapark girişinde boy ölçümü için kullanılırken görüyoruz.

 

Baskılı parçaların haricinde, 2022 yılında yeni çıkan bir renk olan, ve fosforlu gibi görünen canlı sarı (vibrant yellow) renginde şimdilik bu sete özel parçalar yer alıyor. Çok dikkat çekici bir renk ve daha fazla sette görmek için sabırsızlanıyoruz.

Sette üç insan bir de oyuncak ayı figürü yer alıyor. İnsan figürleri ise, baba, kızı ve doktordan oluşuyor. Baba figüründe kolaya kaçılmış ve birçok DUPLO setinde bulabileceğiniz satış görevlisi figürü kullanılmış. Diğer iki figür ise bu sete özel. Özellikle de doktor figürü, gövdesine sabit takılı olan ama esnek olduğu için rahatlıkla oynanabilen stetoskobu ile dikkat çekiyor.

 

Tamamlanmış Model ve Değerlendirme

Set bir doktor muayenehanesini içeriyor; fakat muayene için yatak, lavabo ve boy ölçme tahtası dışında bir eşya barındırmıyor. Bu açıdan, biraz daha aksesuar ya da eşya olması seti daha zenginleştirebilirdi.

İlginizi Çekebilir:  LEGO Powered Up ve Trenleri Hakkında Bilgiler ve LEGO Ray Setleri Karşılaştırma (60205-7499 & 60238-7895)

Bina olarak bakarsak da çok fazla farklı inşa seçeneği sunmuyor ve birleştirebileceğiniz başka bir DUPLO seti de henüz yok. Bu açıdan biraz daha zayıf bir oynanabilirlik deneyimi sunduğunu söyleyebiliriz. Farklı modeller yapabileceğiniz bir çeşitliliğe ve tasarıma sahip değil.

 

Bu açıdan baktığınızda, set tek bir senaryo üzerine odaklanabileceğiniz ve farklı senaryolar canlandıramayacağınız için çok hızlı sıkılabileceğiniz bir set. Bir de tabii daha küçük yaş grupları için setin hikayesini sizin anlatmanız gerekecektir, tek başına oynamak için de özel bir şey sunmuyor. Setin tek cazip tarafı sete özel olan doktor figürü.

Eğer çocuğunuza bir sebepten ötürü özel olarak doktora gidişi anlatmak istiyorsanız almayı düşünebilirsiniz; fakat bunun haricinde bu fiyat noktasında daha zengin bir oyun deneyimi sunan DUPLO setlerini tercih edebilirsiniz.

 


İncelememiz için bu seti bizlere göndermiş olan LEGO’ya çok teşekkür ederiz. Yukarıdaki görüşler tümüyle kişisel görüşlerimizdir ve inceleme setlerinin gönderilmesi, olumlu bir inceleme yapacağımızı garanti etmez.