LEGO CITY Set İncelemesi: 60326 Parkta Piknik

,

Bugünkü incelememizin konusu, LEGO Store’a özel küçük bir City seti olan 60326 Parkta Piknik (Picnic in the Park) olacak.

 

Genel Bilgiler, Fiyat ve Parçalar

60326 seti 147 parçadan oluşuyor ve Amerika fiyatı $19,99, Avrupa fiyatı €14,99 ve Türkiye fiyatı şu an için 199,90 TL.

Setin içerisinde bazı nadir bulunan parçalar yer alsa da asıl cazibe noktası, bu fiyat noktasında üç minifigür ve birisi bu sete özel olan iki sincap figürü içermesi. Tabii özel bir LEGO seti olması da setin koleksiyon değerini bir miktar artırıyor.

Minifigürlerin arasında ise kadın ziyaretçi minifigürünün gövde parçası şimdilik bu sete özel bir parça, çocuk ziyaretçinin saç parçası ise bu sete özel olmasa da yeni ve nadir bir parça.

 

Tamamlanmış Model

Modelin iki ayrı kısmı var, birinde araçları inşa ederken, diğerinde de küçük bir park alanı inşa ediyorsunuz.

Araçlar oldukça basit ve aslında çoğu City setinin aksine pek de ön planda değil. Bisiklet hakkında söylenebilecek çok bir şey yok, 4+ bir sete benzer şekilde çoğunlukla hazır parçaları bir araya getiriyorsunuz. Park bakım aracı ise boyutuna rağmen oldukça başarılı bir tasarıma sahip. İçerisinde bir kişinin oturabileceği bir alan ve arkasında da ekim için çiçek taşıyabileceğiniz bir bölme var. Keyifli bir araç diyebiliriz.

 

Ana model ise bir ağaç, piknik masası ve iki sincaptan oluşuyor. Ağaç yüksek olsa da yaprakları çok az, bir iki yaprak parçası daha olsa daha da etkili olabilirmiş. Tek başına değil de sanki daha geniş bir park/orman alanı içerisine eklenecek bir model olarak düşünmek daha doğru. Bu setten birkaç tane almak da bir seçenek olabilir.

İlginizi Çekebilir:  LEGO Friends Set İncelemesi: 41735 Mobil Küçük Ev

Piknik masası ise başarılı bir tasarıma sahip ve yine az parçayla iyi bir tasarım ortaya konmuş.

Tabii setin asıl odak noktası sincaplar. Çok şirin görünen bu figürler bile tek başına bu setten birkaç tane almayı makul kılıyor.

 

Genel Değerlendirme

60326 seti Her ne kadar 5+ bir set olarak daha küçük bir yaş grubuna hitap ediyor gibi görünse de fiyatına göre içeriği itibariyle çok daha geniş bir kitle tarafından beğenilebilecek bir set. Şehir kuran biri için çok çeşitli bileşenler içerirken, tek başına da oldukça çeşitli oyun ögeleri sunuyor. Sadece sincaplar bile setin albenisi artırıyor. Tabii City setlerinde alıştığımızdan farklı alt temalardaki setler hep fazladan dikkatimizi çekiyor.

Sadece LEGO Store’larda bulunan özel bir set olduğunu da hesaba katarsak, LEGO City ile ilgileniyorsanız koleksiyonunuza mutlaka katmanız gereken bir set olduğunu söyleyebiliriz.

 


İncelememiz için bu seti bizlere göndermiş olan LEGO’ya çok teşekkür ederiz. Yukarıdaki görüşler tümüyle kişisel görüşlerimizdir ve inceleme setlerinin gönderilmesi, olumlu bir inceleme yapacağımızı garanti etmez.