2021 yaz Hogwarts Harry Potter set inceleme serimizin ikincisi, serinin en küçük üyesi 76386 Çok Özlü İksir Hatası olacak.

 

Genel Bilgiler, Fiyat ve Parçalar

Türkiye fiyatı 209,90 TL, Amerika fiyatı $19,99 ve Avrupa fiyatı €19,99 olan bu set, 217 parçadan oluşuyor. Harry Potter ve Sırlar Odası’nda, Sırlar Odası’nın gizli girişinin yer aldığı ikinci kat kızlar tuvaletini ve ekibin Slytherin ortak salonuna girebilmek için çok özlü iksir kullandığı anı resmediyor.

Setin içerisindeki asıl özel parça ise sete de adını veren ve Hermione’nin Millicent Bulstrode yerine kedisine dönüşmesini canlandırabileceğiniz kedi kafası. Normal minifigür kafasının üzerine kask gibi geçebilen bir yapıda olan bu parça, bu set dışında da kendisine kullanım alanı bulabilir.

Setin içerisinde sadece lavabo aynası için sticker yer alıyor.

 

Figürler

Bu fiyat noktasında üç artı bir figürle geliyor olması, setin fiyatına göre değerinin yüksek olmasını sağlıyor.

Setin içerisinden, hepsi aynı Slytherin gövdesine sahip, Harry, Hermione ve Ron’un kısa bacaklı minifigürleri çıkıyor.

 

Harry ve Ron’un ikinci yüz baskıları Crabbe ve Goyle’un yüzlerini içeriyor. Bu da hem oynanabilirliği hem de koleksiyon değerini artıran bir durum.

Hermione’nin ikinci yüzü ise kendisininki. Saçını çıkarıp bu sete özel olan kedi kafasını takabiliyorsunuz.

2021 yaz Harry Potter setlerinin tamamında, LEGO Harry Potter’ın 20. yılını kutlayan tümüyle altın renkli bir minifigür ve rastgele çıkan, 2×2 düz parça (tile) şeklinde büyücü kartları yer alıyor.

İlginizi Çekebilir:  LEGO JURASSIC World Set İncelemesi: 75928 Blue'nun Helikopter Takibi

Bu setten, süveterli Harry minifigürü ve iki adet kart çıkıyor. En çok talep görecek minifigürün, en düşük fiyatlı sete konulmuş olmasını ayrıca memnuniyet verici.

Tamamlanmış Model

Setin içerisinde, bu yılki yeni ölçekteki modüler Hogwarts’ın tek bir modülü yer alıyor. Bu modül, Sırlar Odası’nın gizli girişinin yer aldığı tuvalet ve tek bir oda olmasına rağmen oldukça çok sayıda detay içeriyor.

Tuvaletin ve lavabolar, inşa etmesi kolay olsa da keyifli. Modeldeki gizli kapı, setin oynanabilirliğini artırdığı için kayda değer olsa da 76389 Sırlar Odası setiyle birleştiğinde daha da anlamlı oluyor.

Tasarımcılarından bizzat öğrendiğimiz bilgiye göre, her fiyat noktasında, her Harry Potter hayranına hitap edebilmek için set çeşitliliği fazla tutulmuş. Bu set de fiyat noktasına ve parça sayısına göre oldukça fazlasını sunuyor.

 

Setin dış cephesi ise tek başına fazla düz kalıyor. Çatısı dahi olmadığı için tek başına sadece ön yüzünden anlamlı olacaktır; fakat ön yüzü zaten tek başına seti sırtlayabiliyor. Yine de arkaya da makul ölçüde detay eklenmiş.

 

Genel Değerlendirme

Bu yılki Harry Potter setlerine güzel bir başlangıç sunan bu set, fiyatına göre sunduğu sergilenebilirlik ve oynanabilirlik detaylarının yanı sıra, her biri iki farklı karaktere dönüşebilen üç minifigürü ve altın Harry minifigürünü barındırması ile öne çıkıyor. Özellikle de bütçe kısıtı olan Harry Potter hayranları için ya da hediyelik bir Harry Potter seti arayanlar için ideal.

İlginizi Çekebilir:  LEGO Overwatch Set İncelemesi: 75970 TRACER vs. WIDOWMAKER

76387 Fluffy İle Karşılaşma setini ne kadar tek başına almayı tavsiye etmiyorsak, bu seti de tek başına almayı o kadar çok tavsiye edebiliyoruz ve tabii 76389 Sırlar Odası setiyle birlikte daha da değerli hale geliyor.

 


İncelememiz için bu seti bizlere göndermiş olan LEGO’ya çok teşekkür ederiz. Yukarıdaki görüşler tümüyle kişisel görüşlerimizdir ve inceleme setlerinin gönderilmesi, olumlu bir inceleme yapacağımızı garanti etmez.