2021 yaz Hogwarts Harry Potter set inceleme serimizin ilk üyesi, iki arada bir derede kalan 76387 Fluffy İle Karşılaşma olacak.

 

Genel Bilgiler, Fiyat ve Parçalar

Türkiye fiyatı 419,90 TL, Amerika fiyatı $39,99 ve Avrupa fiyatı €39,99 olan bu set, 397 parçadan oluşuyor. Harry Potter ve Felsefe Taşı’ndaki üç başlı köpek Fluffy ile karşılaştıkları sahneyi resmediyor ve orta ölçekli bir set olarak, küçük bir Hogwarts kulesi içeren bir set olarak karşımıza çıkıyor. Setin içerisinde bu boyuttaki bir sete kıyasla az sayıda sticker var. Fluffy’nin farklı ifadelere sahip üç kafası ise bu sete özel parçalar.

 

Figürler

Setin içerisinden, Harry, Hermione ve Ron’un ilk yıllarını temsil eden kısa bacaklı ve Gryffindor üniformalı minifigürleri çıkıyor. Harry ve Hermione aynı gövdeye sahip ve bu sete özel değil.

 

Tümünün kafaları iki taraflı ve diğer taraflarında korkmuş yüz ifadeleri yer alıyor.

 

2021 yaz Harry Potter setlerinin tamamında, LEGO Harry Potter’ın 20. yılını kutlayan tümüyle altın renkli bir minifigür ve rastgele çıkan, 2×2 düz parça (tile) şeklinde büyücü kartları yer alıyor.

Bu setten, süveterli Hermione minifigürü ve iki adet kart çıkıyor.

 

Tamamlanmış Model

Öncelikle Fluffy ve uyumasını sağlayan arpını inşa ediyorsunuz. Fluffy tümüyle yapım parçalarından inşa ediliyor. Üç kafası, uykuya dalmasını simgeleyecek şekilde tasarlanmış; fakat setin odak noktası olmasına rağmen genel olarak bir eğretilik var ve çok da tatmin edici değil.

İlginizi Çekebilir:  Avengers: INFINITY WAR LEGO Setleri ile Filmdeki Sahnelerin Karşılaştırılması ve Mini İncelemeler

 

Bu yılki yeni Harry Potter setlerinde olduğu üzere, binayı tümüyle modüler bir şekilde inşa ediyorsunuz ve hem kendi modülleriyle hem de diğer Harry Potter setleriyle farklı şekillerde birleştirmeniz mümkün.

 

Setin önerilen şekilde birleştirdiğinizde önden mini bir Hogwarts parçası oluşuyor. Sergilemek için idare eder diyebileceğimiz seviyede.

 

İçeriden baktığımızda ise Şeytan Kapanı bitkisinin yer aldığı bir oda, bir büyü odası, Fluffy’nın odası ve tamamen boş bir alan yer alıyor.

Her odada eleştirebileceğimiz ayrı bir nokta var. Büyü odasının duvarındaki sticker, kavisli yüzeye yapışması itibariyle oldukça sinir bozucu olabiliyor. Bir odanın Fluffy’ye ayrılmış olmasına rağmen Fluffy’nin zorla sığması nedeniyle, boş sayabiliriz. Bu açıdan da iki odanın tamamen boş olması, setin oynanabilirliğinin de oldukça düşük olmasına yol açıyor.

Bir de bunun üzerine, bu seti diğer Hogwarts setleriyle birleştirmediğinizde, Şeytan Kapanı’nın yer aldığı oda Fluffy’nin odasının yanında kaldığı için, set tek başına aslına sadık olamıyor; zira kitapta bu oda, Fluffy’nin odasının tam altında yer alıyor.

 

Genel Değerlendirme

Eğer bir bütçe kısıtınız varsa ve sadece belirli Harry Potter setlerini alabilecekseniz, bu set son tercihiniz olabilir. Tek başına model olarak oldukça zayıf kalan bir set olmakla birlikte, 76386 ve 76389 setleriyle birleştirildiğinde daha anlamlı bir hale geliyor. Tabii aynı şekilde, eğer altın 20. yıl minifigürlerini topluyorsanız almayı düşünebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  LEGO Ideas Set İncelemesi: 21311 Voltron - Videolu

Yine de genel olarak, fiyatının karşılığını veremeyen bir set olduğunu söyleyebiliriz.

 


İncelememiz için bu seti bizlere göndermiş olan LEGO’ya çok teşekkür ederiz. Yukarıdaki görüşler tümüyle kişisel görüşlerimizdir ve inceleme setlerinin gönderilmesi, olumlu bir inceleme yapacağımızı garanti etmez.