LEGO Friends Set İncelemesi: 41735 Mobil Küçük Ev

,

Bugünkü incelememizin konusu, 2023’te yenilenmesiyle birlikte yetişkinlerin de ilgisini çekebilecek farklı setler görmeye başladığımız Friends temasından, 41735 Mobil Küçük Ev olacak.

 

Genel Bilgiler

Türkiye fiyatı (bu yazı yazıldığı sırada) 1321,93 TL, Amerika fiyatı $64,99 ve Avrupa fiyatı €64,99 olan bu set, 785 parçadan oluşuyor. Sette çok fazla özel parça yer almamakla birlikte, canlı renklerde araç parçaları dikkat çekici.

Set, fiyatına göre minidoll (Türkçe’de mini bebek olarak kullanılıyor ama halen alışamadık) anlamında sanki az biraz zayıf gibi; ama hayvan konusunda oldukça zengin.

Friends setlerinde sıkça gördüğümüz tavşan ve sincaplardan birer adedinin yanı sıra, iguana Popcorn ve kedi Churro figürleri mevcut. Karakter olarak da soldan sağa yeni “arkadaşlardan” Paisley, Leo ve Liann yer alıyor. Sadece Leo’nun gövdesi bu sete özel, diğer tüm minidoll parçaları başka Friends setlerinde de yer alıyor.

 

Tamamlanmış Model

Setteki mini orman modeli ilk inşa ettiğiniz kısım ve çok dikkat çekici bir özelliği bulunmuyor. Orman modelini ise şirin bir araba takip ediyor. Bir Friends seti arabası olarak oldukça canlı renklere sahip; fakat renk uyumu çok da iyi değil. Üç minidoll aynı anda araca oturabiliyor ve tasarımda buna öncelik verilmiş gibi duruyor.

 

Bir karavandan daha konforlu ve büyük görünen “mobil küçük ev”, aynı bir karavan gibi bağlanıp çekilebiliyor. Bu da oynanabilirlik açısından ciddi bir artı sağlıyor.

İlginizi Çekebilir:  LEGO NINJAGO Set İncelemesi: 70671 Lloyd's Journey (Lloyd'un Yolculuğu)

 

Buna rağmen, ev kesinlikle bir karavan gibi değil. Posta kutusu, katlanabilir yemek masası, su tankı, güneş panelleri, vb. derken büyük bir ev kadar detaylı bir dış cephe bizi karşılıyor.

 

İç mekan da küçük alana sığdırılan detaylar açısından hayal kırıklığına uğratmıyor. Alt katta buzdolabı ve fırınıyla tam teşekküllü bir mutfak ve tuvalet yer alırken, üst kattaki tavan arasında yatak odaları yer alıyor. Üst kata çıkmak için bir merdiven dahi mevcut.

 

Ev, açık halde oynanmak üzerine tasarlandığı için kapalı halinde bir Creator 3-in-1 karavanı gerçekçiliği beklemek mümkün olmuyor. Kapalı haldeyken, tuvalet, mutfakla tümüyle birleşik ve bir minidoll’un ayakta durmasına yetecek yer ancak var.

 

Genel Değerlendirme

Hem içi hem de dışı detaylarla dolu bu set, küçük alanda çok kapsamlı bir oynanabilirlik sunuyor. Daha büyük boyutlu bir Friends evinde yer alabilecek tüm detaylar bu sette mevcut. Bu açıdan fiyatının hakkını fazlasıyla veriyor diyebiliriz. Eleştirebileceğimiz en göze çarpan nokta, otomobildeki renk seçimleri olacaktır; fakat bu durum bir Friends setinde nispeten hoş görülebiliyor.

Setin dışı da içi kadar detaylı olduğu için kapalı halde sergilenebilirlik açısından değerlendirilebilir. Şehrinize farklılık katacak bir model olarak rahatlıkla koyabilirsiniz, çok da sırıtmayacaktır.

Bu arada, taşınabilirlik açısından da birçok Friends setine göre daha iyi bir noktada olduğu için orman modeli haricinde evin dışında oynamak için de tercih edilebilecek bir set diyebiliriz.

İlginizi Çekebilir:  LEGO MONKIE KID Set İncelemesi: 80024 Efsanevi Çiçek Meyve Dağı

 


İncelememiz için bu seti bizlere göndermiş olan LEGO’ya çok teşekkür ederiz. Yukarıdaki görüşler tümüyle kişisel görüşlerimizdir ve inceleme setlerinin gönderilmesi, olumlu bir inceleme yapacağımızı garanti etmez.