LEGO Creator Set İncelemesi: 31139 Şirin Ev

,

Bugünkü incelememizin konusu, geniş bir kitleye hitap edebilecek, klasik bir Creator 3-in-1 evi diyebileceğimiz 31139 Şirin Ev olacak.

 

Genel Bilgiler

Türkiye fiyatı (bu yazı yazıldığı sırada) 1372,78 TL, Amerika fiyatı $59,99 ve Avrupa fiyatı €59,99 olan bu set, 808 parçadan oluşuyor. Fiyatına göre iyi bir noktada görünüyor. Çoğu Creator 3-in-1 setinde olduğu gibi içerisinde sticker da yok; fakat özel bir parça da yok.

Minifigür sayısı da fiyatına göre iyi, anne, baba ve çocuk figürleri yer alıyor. Minifigürler başka setlerde gördüğümüz parçalar içerse de kendi içerisinde çeşitli. Örneğin baba minifigürüne, City setlerinde yer alan uzay temalı bir gövde vermişler.

 

Tamamlanmış Model

Set, gerçekten de adına yaraşır şekilde şirin. Model, minik ama detaylı bir ev olarak karşımıza çıkıyor. Ön kapıda, tekerlekli bir çöp kutusu, taşlar, bir paspas ve posta kutusu yer alıyor. Arka bahçede ise, yeşilliklerle kaplı bir çardak altında sandalyeler var. Tasarım olarak oldukça başarılı ve az parçayla bile çok iyi şeyler çıkarılabileceğini gösteriyor. Yukarıdaki kuş yuvası ve salyangoz ise, setin üst kısmının da canlı kalmasını sağlıyor.

 

İçeride ise iki katta toplam dört oda yer alıyor. Alt kattaki mutfak, ailenin tamamının yemek yemesine imkan sağlayacak bir masayı ve çeşitli aksesuarları barındırıyor. Oynanabilirlik açısından olumlu not alıyor. Salonda ise şömineye bakan tek bir koltuk var, mutfağa kıyasla daha az detaylı.

İlginizi Çekebilir:  LEGO Creator Expert Ford Mustang (10265) Duyuruldu

Üst katta ise ebeveynlerin odasında sadece bir yatak ve lamba yer alırken, çocuğun odasında aynı zamanda kedinin yatağı yer alıyor. Küçük alanda yeterli ölçüde detaylı diyebiliriz.

 

Ev, birçok Creator 3-in-1 setinde olduğu gibi bir yönden kapanabiliyor ve bu şekilde sabitlenebiliyor.

Modelin en çok dikkat çeken noktası ise 10316 Rivendell setinde gördüğümüz çatı tasarımının benzerinin daha küçük çaplı bir biçimde uygulanmış olması. Sadece birkaç tile ile keyifli bir görüntü elde edilmiş.

 

Ev biraz ince uzun kalsa da kapalı halde sergilemeye de uygun, bağlantı noktaları belli olmuyor ve kullanılan duvar parçaları ile ortaya çıkan görüntü göze batmıyor.

 

Evin dışarıdan tasarımı hem açık hem de kapalı sergilemeye olanak verecek şekilde esnek olsa da kapalı haldeyken iç tasarım çok dar kalıyor ve anlamlı olmuyor.

 

Son zamanlardaki bina temalı Creator 3-in-1 setlerinin ikinci ve üçüncü modelleri de setin bir kopyasını aldıracak kadar çekici olabiliyor, bu sette de aynı şekilde ikinci ve üçüncü modeller de daha az parça kullansa bile, hem sergilenebilirlik hem de oynanabilirlik anlamında ana model kadar başarılı.

İkinci model bir “kanal evi”. İçerisinde de bir daire, sanat galerisi ve kafe yer alıyor. Çatılar için bu sefer yeşil parçalar kullanılmış.

 

Üçüncü model ise mini bir 21338 setindekini andıran bir göl evi. Özellikle tekne ve ağaçlarda az parça ile başarılı tasarımlar elde edilmiş. Çatılar için kahverengi parçalar kullanılmış. Böylece üç modelde de üç farklı çatı rengi ile iyi bir farklılık sağlanmış.

İlginizi Çekebilir:  LEGO Marvel Set İncelemesi: 76218 Sanctum Sanctorum

 

Genel Değerlendirme

Yine karşımızda, fiyatına göre oldukça fazlasını sunan bir Creator 3-in-1 seti yer alıyor. Sadece ana modelde değil, tüm modellerde yer alan şirin ve keyifli tasarımlar, setin sergilenebilirliğini bu fiyat noktasında olabilecek en yüksek düzeyde tutuyor. Bunun yanı sıra, özellikle ana modelin oynanabilirliği de hem detaylar hem de minifigür çeşitliliği ile düşündüğümüzde oldukça iyi bir noktada.

Fiyatını da düşündüğümüzde, set için herhangi bir eksiden söz edemiyoruz ve seti hem yetişkinlere hem de çocuklara rahatlıkla tavsiye edebiliriz.

 


İncelememiz için bu seti bizlere göndermiş olan LEGO’ya çok teşekkür ederiz. Yukarıdaki görüşler tümüyle kişisel görüşlerimizdir ve inceleme setlerinin gönderilmesi, olumlu bir inceleme yapacağımızı garanti etmez.