LEGO DISNEY Set İncelemesi: 10777 Mickey Fare ve Minnie Fare’nin Kamp Gezisi

,

Bugünkü incelememizin konusu, Disney temasının altında yer alan ve tüm setleri 4+ olan Mickey & Friends (Mickey ve Arkadaşları) alt temasının en uygun fiyatlı üyesi 10777 Mickey Fare ve Minnie Fare’nin Kamp Gezisi olacak.

4+ setler genellikle arada kaldığı için hayranlar tarafından pek tercih edilmese de son yıllarda özellikle de fikri mülklere bağlı olan 4+ setlerin özel minifigürler ve özel parçalar ile kendilerine iyi bir yer edindiğini görüyoruz. Bugünkü incelememizin konusu olan set de bulunduğu fiyat noktası itibariyle yakın bir incelemeyi hak eden türden.

 

Genel Bilgiler

Türkiye fiyatı (bu yazı yazıldığı sırada) 489,90 TL, Amerika fiyatı $24,99 ve Avrupa fiyatı €19,99 olan bu set, aralarında 4+ parçaların da olduğu 103 parçadan oluşuyor. Setin içerisinde az miktarda özel parça yer alıyor; fakat tabii asıl özel olduğu konu minifigürleri.

Set, bu sete özel gövdelere sahip Mickey ve Minnie minifigürlerinin yanı sıra (aslında bacaklar da fazla standart kalıyor), bu set haricinde sadece 10776 setinde yer alan bir Pluto figürü ile geliyor. Bu fiyat noktasında bu kadar çok özel minifigür olması önemli bir artı, özellikle de Pluto figürüne erişim açısından cazip diyebiliriz.

 

Tamamlanmış Model

Model kamp temalı olduğu için, setin boyutuna göre kapsamlı diyebileceğimiz bir kamp alanı modeli ile geliyor. Oynanabilirlik açısından parça çeşitliliği iyi olsa da hedef yaş grubu tarafından kaybedilmesi de nispeten kolay parçalar içeriyor.

İlginizi Çekebilir:  Yeni LEGO Disney Castle (43222) Duyuruldu

 

Ana modelin ilk kısmı, karavanı çeken küçük bir otomobil. Standart 4+ araç şasisi üzerinde yer alan bu model, tam bir klasik 4+ otomobil, ne eksik ne fazla.

Otomobilin marka simgesi olarak bir Mickey kafası içeren önündeki baskılı parça ise bu sete özel.

 

Arkadaki bagaj kamp malzemelerinin bazılarını alabilecek büyüklükte ama sanki az daha parça kullanılsa biraz daha oynanabilirliği yüksek bir tasarım elde edilebilirmiş.

 

Karavanın tabanı yine bir 4+ şasi kullanıyor ve iç dekorasyonu da böyle bir setten beklentimize kıyasla daha dolu. Portatif yataklar ve muftak malzemeleri mevcut. Minifigürleri yerleştirip oynatacak kadar alan da var.

 

Karavanın üst kısmı iki adet 4+ karavan parçası ile yapılıyor. Takıp çıkarması çok kolay olduğu için karmaşık mekanizmalara gerek olmadan iyi bir oynanabilirlik sağlıyor. Dışarıdan da 4+ bir set gibi görünmüyor. Karavanın üzerindeki bagaj da hem sabitlenmesine yarıyor, hem de oynanabilirlik detayı ekliyor.

Mickey ve Minnie bir arada otomobile çok rahat sığarken, Pluto’nun tek seçeneği karavanın içerisinde seyahat etmek.

 

Genel Değerlendirme

10777’nin, bulunduğu fiyat noktasında, hedef kitlesini de düşündüğümüzde beklentilerimizi karşılayan bir set olduğunu söyleyebiliriz. Özel minifigürleri ve 4+ bir setim diye bağırmayan tasarımı, setin daha büyük yaş gruplarına da hitap etmesini sağlıyor.

Düşük maliyetle Mickey, Minnie ya da Pluto figürü almak ya da şehrine daha küçük çaplı bir karavan eklemek isteyenler için tavsiye edeceğimiz bir set olacaktır. Bununla birlikte, diğer 4+ Mickey setleri ile birlikte sıklıkla indirimli olarak bulabiliyorsunuz, o yüzden de daha da düşük bir fiyat noktasında, set kendi değerini fazlasıyla gösterecektir.

İlginizi Çekebilir:  LEGO Creator Expert Set İncelemesi: 10251 BRICK BANK - Videolu

 


İncelememiz için bu seti bizlere göndermiş olan LEGO’ya çok teşekkür ederiz. Yukarıdaki görüşler tümüyle kişisel görüşlerimizdir ve inceleme setlerinin gönderilmesi, olumlu bir inceleme yapacağımızı garanti etmez.