LEGO Creator Expert WINTER VILLAGE FIRE STATION (10263) Seti Duyuruldu

, ,

Geçtiğimiz günlerde ilk görsellerini paylaştığımız 2018’in LEGO Creator Expert Winter Village Fire Station (Kış Köyü İtfaiye İstasyonu) seti resmi olarak duyuruldu ve bu setin bir itfaiye istasyonu olduğu yönündeki tahminler de doğru çıktı.

Her ne kadar, Kış Köyü’nde itfaiyeye sıra gelene kadar başka binalara ihtiyacımız vardı gibi eleştirilere konu olsa da geyikli kazak giyen bebek minifigürü ve ağacın üzerindeki kar tanesi şeklinde dekorasyon gibi küçük detaylarıyla yüzümüzü güldüren bir set olduğunu söyleyebiliriz.

Geçerli olduğu ülkelerde LEGO VIP sadakat programı üyeleri için 13 Eylül’de, herkese açık olarak da 1 Ekim’de piyasaya sürülecek ve Amerika fiyatı $99,99, Avrupa fiyatı €89,99, Türkiye fiyatı ise 449,90 TL olacak 1166 parçalık bu setin basın açıklamasının Türkçe çevirisini ve resmi ürün görsellerini aşağıda bulabilirsiniz:

 

Kızağa atlayın ve yılbaşı döneminin en civcivli zamanının yaşandığı, karlı LEGO Creator Expert 10263 Winter Village Fire Station’a doğru yola çıkın. Çobanpüskülleri ile süslenmiş binanın dışında, bir buz hokeyi oyuncusu etrafı seyrederken ve bir sokak müzisyeni saksafonu ile yeni yıl şarkıları çalarken; itfaiyeciler, buz pateni alanını parlak itfaiye arabalarından çıkan suyla doldurmakla meşgul.

Havalı şapkası ile şirin bir kardan adam inşa edin ve yılbaşı ağacının dekorasyonuna yardımcı olun. Hediyeleri ve oyuncakları ağacın altına koyun ve itfaiye arabasının merdivenine tırmanarak, parıldayan yıldızı ağacın tepesine yerleştirin. Sonrasında, itfaiye istasyonuna gidin ve merdivenlerden çıkarak, rahat ve sıcak mutfağa yönelin. İtfaiye direğinden kayıp, daha fazla yılbaşı eğlencesi için meydana geri gitmeden önce; ışığı açın ve arkadaş çanlısı Dalmaçyalı size eşlik ederken tazeleyen bir içeceğin keyfini çıkarın. Bu keyifli LEGO Creator Expert seti ile hayal gücünüzü alevlendirin.