LEGO 2021 Ocak-Mayıs Kataloğu Yayınlandı – Resmi İndirme Bağlantısı İle

,

 

Yeni yılın gelmesiyle birlikte yeni katalog yayınlandı ve bu seneki katalogda üzerinde konuşulacak konu çok oldu :)

Aşağıda, farklı ülkeler ve diller için katalogların LEGO’nun sitesindeki resmi indirme bağlantılarını bulabilirsiniz. Bu katalogları çevrimiçi olarak inceleyebilir ya da PDF formatında indirebilirsiniz. Yazının devamında da Türkiye katalogundaki dikkat çeken noktalara değineceğiz.

 

Bu yılki katalog da geçen sene olduğu gibi Ocak-Mayıs olarak adlandırılmış.

 

Ocak-Mayıs 2021 Türkiye LEGO Katalogu indirme bağlantısı:

https://catalogs.lego.com/BrandCatalog/1hy2021/reemea/bc-1hy-2021-tr/

 

 

LEGO Türkiye Ocak 2021 Kataloğundan Öne Çıkanlar

Bizim bölgemizdeki kataloglarda da diğerlerinde olduğu gibi City, Friends, Super Mario temaları ön planda. Tabii ülkemizde City’nin ağırlığı Mario’dan daha fazla olduğu için ön plana alınan bu tema olmuş.

  • İlk dikkatimizi çeken konu, geçtiğimiz yılın başarısız diyebileceğimiz temaları Trolls: World Tour’un sadece dört setle devam ettiğini, Hidden Side’ın ise tamamen bittiğini görüyoruz. Halbuki daha önceki kataloglarda Hidden Side kapak teması bile olmuştu.

 

  • Bunun haricinde, Mart ayında çıkacak setlerin ilk görsellerini de katalogda görüyoruz. En çok dikkat çekeni ise, gizemli VIDIYO teması. Temanın müzikle ilgili olduğunu görüyoruz. İsminden de videolarla ilgili bir konuya bağlanacağını tahmin ediyoruz.
İlginizi Çekebilir:  LEGO (Creator Expert) Haunted House (10273) Seti Duyuruldu

 

  • Minions temasının bu yıla ertelenen setlerini ise muhtemelen Haziran’da çıkacağı için katalogda göremiyoruz.

 

  • Speed Champions temasının da iki yıl öncesinin 6 çıkıntılı setlerinin yanı sıra geçen yılın 8 çıkıntılı setleriyle devam ettiğini görüyoruz; fakat en azından Haziran’a kadar yeni bir set çıkmayacak gibi. Bu da bir nedenden ötürü, temanın en az 1,5 yıl, belki de daha fazla bir süreyle yeni setlere ara verdiği anlamına geliyor. Bunun bir nedeni de Speed Champions’ı takip eden sayfada gördüğümüz yeni Technic otomobilleri olabilir; zira yakın sayılabilecek fiyat noktalarında otomobil hayranlarının ilgisini çekebilecek araçlar yer alıyor. Bu araya serpiştirilmiş Technic “reklamı”ndan sonra temanın geri kalanının takip eden sayfalarda değil de daha ileride olması da bu tahmini doğrular nitelikte.

 

  • Bu senenin en büyük katalog sürprizi ise İtalya kataloğundan geliyor. Yakında çıkacak olan 71741 NINJAGO City Gardens setinin ilk görselini görüyoruz. NINJAGO City alt temasının devamının gelmesi oldukça sevindirici ve set de ilk bakışta oldukça güzel görünüyor.

  • Harry Potter temasında ise 2018 yılında çıkan 75953 Şamarcı Söğüt ve 75954 Büyük Salon setlerinin halen satışta olduğunu görüyoruz. Her ne kadar geçen dört yılda setlerin fiyatları ilk çıktıkları fiyatın iki katına ulaşmış olsa da bu kadar uzun süre satışta kalmaları önemli bir başarı.

 

  • LEGO’nun yetişkin stratejisi çerçevesinde, yetişkin setlerine ayrılan sayfaların daha da arttığını ve yeni numaralarla yeniden çıkacak olan Ideas setleriyle Türkçe katalogda ilk defa Ideas temasına yer verildiğini görüyoruz.
İlginizi Çekebilir:  Yaz 2020 LEGO Creator (3-IN-1) Set Görselleri

 

  • LEGO Art temasının görselleri de tüm temayı ve farklı seçenekleri tek bakışta güzel bir biçimde özetliyor.