LEGO 2018 Haziran-Aralık Katalogu Yayınlandı – Resmi İndirme Bağlantısı İle

,

Sonunda Haziran 2018 geldi ve yeni setler piyasaya çıktı ama bu tabii ki sadece başlangıç.

Daha şimdiden alışveriş sıklığımız tavan yapmış olsa da yayınlanan yeni LEGO katalogu; LEGO DUPLO’dan LEGO Technic’e kadar, yıl boyunca almak için kendimizi tutamayacağımız çok sayıda set içeriyor. Türkçe katalogun en iyi taraflarından biri de hangi setlerin ülkemize hangi ayda geleceğine dair bilgileri de içeriyor olması, bu sayede daha planlı bir şekilde heyecanlanabiliyoruz. LEGO Store’lar sağ olsun, biliyoruz ki bu setler söylenen tarihlerde gelecek, mesela 1 Haziran konusunda hayal kırıklığına uğramadık :)

Aşağıda, Türkiye (Türkçe), Orta Doğu (İngilizce) ve Danimarka (Danca) kataloglarının LEGO’nun sitesindeki resmi indirme bağlantılarını bulabilirsiniz. Bu katalogları çevrimiçi olarak inceleyebilir ya da PDF formatında indirebilirsiniz. Yazının devamında da Türkiye katalogundaki dikkat çeken setlere ve bizim katalogumuzda olmayıp da diğerlerinde yer alan birkaç sete değineceğiz. Kataloglar neredeyse birbirinin aynısı olsa da ufak bölgesel farklar içeriyor.

 

LEGO Türkiye Katalogundan Öne Çıkanlar

Tatlı mı tatlı ve sürpriz olan iki Frozen BrickHeadz seti ve daha önce sözünü ettiğimiz Harry Potter BrickHeadz setleri Temmuz’da geliyor. Aynı zamanda 2018 sonbaharda gelecek Disney BrickHeadz’lerine de atıfta bulunulmuş:

 

İlginizi Çekebilir:  LEGO Back to the Future TIME MACHINE (10300) Duyuruldu

Daha yeni duyurulmuş olan LEGO Technic Bugatti Chiron dünyayla aynı anda, Haziran’da geliyor. Diğer 2018 LEGO Technic ve LEGO Star Wars setleri ise Ağustos’ta burada:

 

Daha önce sözünü ettiğimiz yeni LEGO Batman setleri Ağustos’ta,

 

Yeni nesil kontrol sistemleri ile yeni LEGO City Trenleri Temmuz’da Türkiye’de:

 

Diğer Kataloglardan LEGO Türkiye Katalogunda Yer Almayan Bilgiler

Ülkemizdeki katalogda, LEGO Harry Potter serisine dair sadece “yakında” gibi bir bilgi bulunurken, Danimarka katalogunda, yeni çıkacak setlerin büyük bir kısmı listelenmiş. Burada daha önce görmediğimiz Aragog’s Cave (Aragog’un Mağarası) ve bizi özellikle heyecanlandıran Newt’s Case of Magical Creatures (Newt’ın Sihirli Yaratıklar Çantası) setlerini görüyoruz:

 

Ülkemizdeki katalogda yılbaşı/Noel setlerine yer verilmemiş, aşağıdaki “Advent Calendar” setleri aslında çok keyifli hediyelik setler, umarım görme fırsatı elde ederiz:

 

Ülkemizde görmeyi çok isteyip göremediğimiz ve Türkçe katalogda yer almayan bir diğer seri ise, LEGO’nun 60. yılına özel çıkarılmış olan ve içerisinde 60. yıl parçasını barındıran, LEGO Classic What Will You Build? (Neyi inşa edeceksin) setleri: