Bir İlk Daha – Kindle & Nook & Sony Reader Türkiye Kullanıcıları Topluluğu

Yayınladığı günden beri büyük ilgi gören “Türkiye’deki En Kapsamlı E-kitap Okuyucu Araştırması ve İncelemesi“ne gelen güzel bir öneri sonrası bir Kindle, Nook ve Sony Reader kullanıcıları topluluğu oluşturmaya karar verdim ve hemen Facebook’ta şu sayfayı yarattım:

http://www.facebook.com/ekitaptr

Sayfanın ismi Kindle, Nook ve Sony olsa bile tüm e-kitap severleri aramıza bekliyoruz. Bu sayfada e-kitap okuyucular ve e-kitaplar hakkında bilgilere ulaşabilir, paylaşımda bulunabilir ve tartışmalara katılabilirsiniz. Bunları hepsi için sayfayı “beğenmeniz” yeterli.

E-kitap okuyucular hakkında bilgi paylaşımı açısından ülkemizde ciddi bir boşluk söz konusu. Gelin bu boşluğu birlikte dolduralım.

Bu sadece bir başlangıç, gelecekte Mobileread gibi büyük ve faydalı bir topluluk bile olabiliriz. :)

11 cevaplar
 1. Ceren Sozeri says:

  Merhaba,

  Galatasaray Universitesi’nde duzenleyecegimiz e-kitap konulu bir etkinlige sizi konusmaci olarak davet etmek istiyoruz. Detaylari iletmek adresime e-mail adresinizi gonderebilir misiniz? Tesekkurler.

  • Sezgin Alkan says:

   Bu blogu bugun kesfettim ve gercekten dehsete dusuyorum. Galatasaray Universitesi gumrukten kacak gecirilmis urunleri tanitan bir blog sahibini konusmaci olarak mi davet ediyor? idefix var, d&r var, ilk defa bunlarin satildigi teknosa var… bu adam muhtemelen sahibinden.com’da ya da diger sitelerde bu bahsettigi markalari satan bir kisi. Genc beyinler, ozellikle siz buna alet olmayin.

   Konuyla ilgili bir inceleme baslatacagiz zaten. 28 yillik devlet memuru olarak kimseye bu oyunun bir parcasi olmayi tavsiye etmiyorum.

   Sezgin Alkan

   • Burak says:

    Eğer sizin dediğiniz gibi kötü bir amaç güdüyor olsaydım Muhtar Bey’in hakaret derecesine varan yorumlarını yayınlamazdım.
    Bu arada Reeder marketing’in yorumlarını da aynen yayınlamış bulunmaktayım. Daha öncesinde de aynen yayınlamıştım.

    (Bu arada tartışmanın uzamaması için bazı okuyucuların Reeder’ı kötüleyen yorumlarını da yayınlamadım.)

 2. Burak says:

  Özellikleri Sony’ye yakın bir cihaz; fakat ekran kalitesi daha düşük.
  Sony/Kindle/Nook üçlüsü varken değmez.

 3. Musti says:

  Sayın muhtar sanırım “acı var mı acı” sorusunu burada sormamız gerekmiyor. Çünkü var anlaşılan. Çin malı bir alet ile ürününüzü karşılaştırmak çok dahice gerçekten. Bir de 90 dolar(cık) diye 90 doları azımsıyorsunuz tabi 300 dolarlık bir alet satınca. 140 dolarlık Kindle ile şöyle bir karşılaştırın bakalım ürününüz videolu tam incelemeli madem bu kadar şahane ürününüz var insanlar görsünler yahu.

  • Burak says:

   Ve bu arada, o Çin malı aletin görüntüsü bile çok daha net ve arka planı daha okumaya uygun görünüyor. :)

 4. Musti says:

  Evet o fiyata göre gayet net bir görüntü vermiş Çin malı alet. :)
  Reeder firmasının pazarlama ekibi ar-ge ekibinden daha iyi çalışıyor. :)

 5. tarik says:

  merhabalar,
  gümrük mevzuatından dem vurup kaçak mal diye hakaret etmek gerçekten bir acının yansıması mı diye düşünmekten edemiyorum. mevzuatın belirlediği şekilde ticarete girmeden yurtdışından istediğiniz ürünü getirebilirsiniz. üstünde tutarında verirsin vergisini alırsın.
  satmak amaçlı getirenler mevzuatı dolanmak yoluna girebilir bu başka bir mesela.

  gerçekten çok şaşırtıcı bir durum. sen sus da kaliteli e-kitap okuyuculardan insanlar okusunlar. kalitenin yarışması gerekiyor, ticari kaygıların değil…

  ellerinize sağlık, bu araştırmayı yapanların…

 6. thomass says:

  Kindle (ve diğer E-Book larla) alakalı yapılandırma ve hack konusunda sorularınızı, deneyimlerinizi, düşüncelerinizi bu konuda en deneyimli forum olan mobilread forumunun içine açtığım Türkçe grup: Türkiyeli E-Kitap Kullanıcıları Forumu: http://tinyurl.com/ekitapforum ‘da paylaşabilirsiniz.. Böylece Mobileread’a rakip olmak yerine onun derin altyapı ve bilgisini kullanırız.:)

 7. deniz says:

  Arkadaşlar şu blogdaki yazıda çok detaylı açıklamlar var. Kindle hakkında araştırma yapanlar burda baya bir bilgi bulabilirler.

Yorumlar kapalı.