Sürdürülebilirlik Odaklı İlk LEGO Parçaları 2018’de Geliyor

LEGO, doğa dostu önemli bir adım atarak, bu yıldan itibaren sürdürülebilir LEGO bileşenleri üreteceğini duyurdu. Bu bileşenler, bitki bazlı plastikten üretilecek. İlk aşama olarak seçilen bileşenlerin ağaç gibi “botanik” bileşenleri olması da ince bir nokta.

Basın açıklamasının özet çevirisini aşağıda bulabilirsiniz ve basın açıklamasının tamamına da bu bağlantıdan erişebilirsiniz.

 

Şeker kamışından üretilmiş plastikten yapılan sürdürülebilir LEGO bileşenlerinin üretimine başlandı. Bu yeni sürdürülebilir LEGO “botanik” bileşenleri, yapraklar, çalılar ve ağaçlar gibi çeşitlerle gelecek.

Bu adım, LEGO Group’un 2030’a kadar ana ürünlerde ve paketlerde sürdürülebilir malzemeler kullanma taahhütünün bir parçasıdır.

Yeni sürdürülebilir LEGO bileşenleri, yumuşak, dayanıklı ve esnek bir plastik olan polietilenden üretilmektedir ve her ne kadar şeker kamışı bazlı olsa da bu bileşenler, geleneksel plastikten üretilen bileşenlerle teknik olarak aynıdır. Bu bileşenler, bitki bazlı plastiğin, LEGO Group’un sahip olduğu ve tüketicilerin LEGO ürünlerinden beklediği yüksek kalite ve güvenlik standartlarını karşıladığından emin olmak için test edilmiştir.