LEGO’nun Yeni Nesillere İlham Verecek “Rebuild the World” (Dünyayı Yeniden Yarat/İnşa Et) Girişimi Duyuruldu

Bizim de bu yazı yayınlandığı sırada Billund’da LEGO House’ta duyuru etkinliğine katılmakta olacağımız “Rebuild the World” girişimi birkaç gün önceki ufak bir teaser videosunun ardından duyuruldu. Her ne kadar LEGO çerçevesinde düşünerek “Dünyayı Yeniden İnşa Et” gibi bir çeviri akla gelse de bizce bu girişimin ismini “Dünyayı Yeniden Yarat” diye adlandırmamız daha uygun olacaktır. Global bir kampanya olması nedeniyle, kampanya isminin resmi bir çevirisi olması durumunda da sizlerle paylaşacağız.

Rebuild the World, gelecek nesillerin; mevcut dünyayı, kalıpları, anlayışları yıkıp sanki LEGO yapım parçalarından oluşuyormuş kadar esnek bir şekilde yeniden şekillendirmesini ve sorunlara daha önce düşünülmemiş çözümler bulmasını teşvik eden, oldukça iddialı bir sosyal sorumluluk projesi. Bu projenin kampanya videosunu ve ardından da basın açıklamasının özet çevirisini ve orijinalini aşağıda bulabilirsiniz:

 

 Mark Ronson ile LEGO Group, Çocukların Dünyayı Yeniden Yaratmasına Esin Kaynağı Oluyor

Bugün, LEGO Group ve müzisyen Mark Ronson, gelecek neslin yaratıcı becerilerini geliştirmeye yardımcı olacak bir kampanya olan Rebuild The World’ü başlattı.

100’den fazla çocuk, yaratıcılığın sınırsız potansiyelini keşfetmek için LEGO House, Billund’da Mark’ın ve LEGO parçalarından protez kol inşa eden 19 yaşındaki David Aguilar gibi ilham verici kişilerle tanışacak. Çocukların hayal güçleri, çevrelerindeki dünyayı yeniden yaratmaları için onlara meydan okunacak bir dizi atölye ile alevlendirilecek.

Mark Ronson, “Tüm kariyerim parlak zekalı, yaratıcı insanlarla çalışmak ve hayal gücümüzün bizi nereye götürdüğünü görmekle ilgiliydi. Rebuild the World, ne şekilde yaşadığımızdan dinlediğimiz müziğe kadar her şeyin geleceğini şekillendirmek için kendi fikirleriyle gelecek olan yeni nesil yaratıcılara ilham vermek için harika bir fırsat,” diye açıklıyor.

LEGO Group, her çocuğun, inanılmaz yaratıcı problem çözme yetenekleriyle doğduğuna inanıyor; fakat gelecek buna bağlı olduğu için, yaşam boyu sürecek bir beceri olabilmesi için bu yaratıcılığı beslemek için şimdi harekete geçmemiz gerekiyor.

Yaratıcılığa esin kaynağı olmak her zamankinden daha kritik ve acil. Dünya Ekonomik Forumu İşlerin Geleceği Raporu, yaratıcı problem çözme becerisinin 2020’den itibaren iş piyasasının en çok ihtiyaç duyacağı üç beceriden biri olacağını söylüyor. Yaratıcı oyun, çocukların yaşamları boyunca nasıl inovasyon yapacaklarını, problemleri çözeceklerlerini ve eleştirel düşüneceklerini öğrenmelerine yardımcı olmaktadır.

Yarının yaratıcılarının sürekli değişen bir dünyada başarılı olabilmeleri için yaratıcılığın kilit bir beceri olarak beslenmesinin her zamankinden daha önemli olduğunu konuşmak için Mark Ronson’a, diğer yaratıcı alanlardan temsilciler eşlik edecek.

LEGO Group Pazarlamadan Sorumlu Başkanı (CMO) Julia Goldin, “Rebuild the World, hayal gücünün bizi nereye götürdüğünü görmek ve çocukların doğal yaratıcılığını kutlamakla ilgili. Dünyanın dört bir yanındaki çocukları büyüdükçe bu becerileri geliştirmeye ve korumaya teşvik etmek istiyoruz. Bu kampanyayla, her yaştan insana oyun oynamak ve yaratıcılıklarını serbest bırakmak için sonsuz olasılıklar dünyası yaratmak için ilham vermek istiyoruz. ”

Aynı zamanda, İngiliz tasarımcı ve mucit Dominic Wilcox, 17 Eylül’de bir dizi Rebuilder Workshop’a (Yeniden Yaratıcı Atölyesi) liderlik edecek. Diğer iki yaratıcı kişilik ile birlikte, çocuklara, LEGO yapım parçaları ile ikonik âbideleri yeniden tasavvur etmeleri, yeni araçlar icat etmeleri ve gündelik sorunları çözmeleri için meydan okuyacak. Diğer LEGO profesyonelleri de çocuklara inanılmaz fikirlerini hayata geçirmelerinde yardımcı olacaklar.

İlginizi Çekebilir:  LEGO 2019 Ocak-Haziran Katalogu Yayınlandı – Resmi İndirme Bağlantısı İle

“Bugün ne çıkacağını kim bilebilir ki… çatı olarak sıcak hava balonu olan bir ev? Önünüzdeki trafiğin üzerinden atlamak için uzun bacaklı bir araba? Kimse dünyayı çocuklar gibi görmüyor, bu yüzden ne yaratacaklarını görmekten heyecan duyuyoruz, ”diyor Dominic Wilcox.

Tüm dünyadaki çocuklar, yarattıkları şeyleri LEGO Life uygulamasında ya da www.lego.com/rebuild-the-world-challenge adresinde paylaşarak bu girişime katılabilirler.

LEGO System, yuzun yıllardan beri, yaratıcı ifade ve yaratıcı problem çözme için en ileri seviye platform olmuştur. Çocuklar sadece ne inşa edeceklerini hayal etmezler, önce bir şey inşa edip sonra başka bir şey inşa edebilirler. Deney yap. Başarısız mı oldun? Kuralları yık. Başarısız mı oldun, tekrar dene… Bu, insan yaratıcılığının döngüsü ve LEGO System’in özüdür.

Şimdi daha da ileri gidiyoruz. Çocukların, yaratıcılıklarını ortaya çıkarmaları, Rebuild the World meydan okumasına katılmaları ve için sonsuz olasılıkların olduğu bir dünyayı gerçekten de yeniden yaratmaları için Rebuild the World ile onlara esin kaynağı olmak istiyoruz. Daha fazla bilgi için www.lego.com/rebuild-the-world adresini ziyaret edebilirsiniz.

LEGO Group’un  kendi iç ajansı olan BETC Paris tarafından yaratılan, Rebuild the World girişimi, şimdiye kadarki en iddialı global marka kampanyası. Çok sayıda ödüle sahip Traktor Collective’in yönettiği macera, akıllı bir tavşan ve şanssız bir avcı arasındaki kovalamayı anlatıyor ve sadece LEGO ile oynayarak yaratabilecek türden bir dünyada geçiyor. Her karakter, hayvan ve araç, mevcut veya geçmiş bir LEGO oyuncağını baz alır; bu nedenle de kafalar 360 derece dönerler, günlük nesneler büyük ölçeklidir ve bir tekne bir palmiye ağacından ufak bir yardımla aniden uçabilir.

 

LEGO Rebuild the World Girişimi Basın Bülteni

THE LEGO GROUP WITH MARK RONSON INSPIRE KIDS TO REBUILD THE WORLD

 Today, the LEGO Group and musician Mark Ronson launch Rebuild The World, a campaign to help nurture the creative skills of the next generation.

Over 100 children will meet Mark and other inspiring figures, such as 19-year-old David Aguilar, who built several prosthetic arms from LEGO® elements, at the LEGO House, Billund, to explore the infinite potential of creativity.  Their imaginations will also be fired up in a series of workshops, where they’ll be challenged to rebuild the world they see around them.

“My whole career has been about working with brilliant, creative people and seeing where our imaginations take us. Rebuild The World, is a wonderful opportunity to help inspire the next generation of creators who will come up with their own ideas to shape the future of everything from the way we live to the music we listen to,” explains Mark Ronson.

The LEGO Group believes that every child is born with incredible creative problem-solving capabilities, but we need to act now to nurture that creativity so that it can become a lifelong skill, as the future depends on it.

Inspiring creativity is more critical and urgent than ever. The World Economic Forum Future of Jobs Report places creative problem solving in the top three skills the job market will require from 2020. Imaginative play helps children learn how to innovate, problem solve and think critically throughout their lives.

İlginizi Çekebilir:  Gofret.Info, The LEGO Group Tarafından Tanınan İlk ve Tek Türkçe LEGO Hayran Yayını (RLFM) Oldu

Mark Ronson will also be joined by representatives from other creative fields to discuss why it’s more important than ever to help nurture creativity as a key skill so that the builders of tomorrow can succeed in an ever-changing world.

Julia Goldin, Chief Marketing Officer, The LEGO Group, said: “Rebuild The World is all about seeing where imagination takes us and celebrating the natural creativity of children. We want to encourage kids around the world to develop and retain these skills as they grow older.  With this campaign, we want to inspire people of all ages to play and unleash their creativity to create a world of infinite possibilities.”

Meanwhile, British designer and inventor Dominic Wilcox will lead a series of Rebuilder Workshops on the 17th September. He, along with two other creatives, will challenge kids to reimagine iconic landmarks, invent new gadgets and solve everyday problems – all with LEGO bricks. Other LEGO professionals will lend a hand, helping the kids bring their incredible ideas to life.

“Who knows what will come out of today… a house with a hot air balloon for a roof?  A car with long legs to jump over the traffic ahead? No one sees the world quite like children so we’re excited to see what they come up with,” says Dominic Wilcox.

Kids around the world can also take part by sharing their creations on the LEGO Life app or by visiting www.lego.com/rebuild-the-world-challenge

The LEGO system has long been the ultimate platform for creative expression and creative problem solving.  Children don’t just imagine what to build, they can build and rebuild.  Experiment.  Fail.  Break the rules.  Fail and Try again… This is the cycle of human creativity and the essence of the LEGO System in Play.

Now, we’re going even further. Through Rebuild The World, we want to inspire children to unleash their creativity, join the Rebuild The World challenge and rebuild a world of endless possibilities for real.  Learn more by visiting www.lego.com/rebuild-the-world

Created by the LEGO Group’s internal agency with BETC Paris, the Rebuild the World campaign is the most ambitious global brand campaign ever. Directed by the multi award-winning Traktor collective, the adventure follows the chase between a clever rabbit and an unlucky hunter and unfolds in the kind of world that only LEGO play could create. Every character, animal and vehicle is based on an existing or past LEGO toy, so heads spin 360 degrees, everyday objects are outsized, and a boat can suddenly fly with a little help from a palm tree.