LEGO REBUILD THE WORLD Lansman Etkinliği İzlenimlerimiz

Geçtiğimiz günlerde duyurusunu paylaştığımız Rebuild the World kampanyasının lansman etkinliği için Billund’daki LEGO House’taydık. Bu girişimin detaylarını basın açıklamasının tam çevirisinin yer aldığı yazımızda bulabilirsiniz.

Etkinliğin kendisinden söz edecek olursak, saat sabah 10’da LEGO’nun pazarlama başkanı Julia Goldin kampanyayı tanıttıktan sonra burada izleyebileceğiniz kampanya reklamını paylaştı. Reklamın içerisindeki küçük detaylar itibariyle birden fazla kez izlemenizi öneririz.

Kampanya tanıtımının ardından da yaratıcılık hakkında bir panel için fikir öncüleri bir araya geldi ve LEGO’nun kendilerine nasıl esin kaynağı olduğunu konuştular.

 

Panelin ardından, fikir öncüleri ile birlikte 100 çocuğun LEGO yapım parçaları ile “dünyayı yeniden yarattığı” atölyeler gerçekleştirildi ve bu yaratıcı tasarımlar, ardındaki hikayeler ile birlikte sergilendi.

 

Öğleden sonra ise katılımcılar için LEGO House, LEGO Idea House ve fabrika turlarının yanı sıra LEGO tasarımcıları ile görüşmelerin yer aldığı oldukça dolu bir takvim vardı. Bir önceki gün LEGO House’u tüm gün gezme fırsatımız olduğu için biz tercihimizi fabrika turundan ve tasarımcı görüşmelerinden yana kullandık.

 

Türkiye’de bir ilk olarak, LEGO BOOST ve Star Wars BOOST setlerinin tasarımcısı Carl Merriam ve LEGO Technic Bugatti Chiron setinin tasarımcısı Aurelien Rouffiange ile röportaj yapma fırsatı elde ettik.

Önümüzdeki günlerde hem LEGOLAND Billund, LEGO House ve LEGO parça fabrikası izlenimlerimizin yanı sıra LEGO tasarımcıları ile yaptığımız röportajları da sizlerle paylaşacağız. Bizi takip etmeye devam edin.

Genel olarak bakacak olursak, oldukça keyifli ve heyecan verici bir etkinlikti ve LEGO’ya bizi bu etkinliğe davet ettikleri ve konukseverlikleri için çok teşekkür ederiz.

İlginizi Çekebilir:  LEGO 2020 Haziran-Aralık Kataloğu Yayınlandı - Resmi İndirme Bağlantısı İle