LEGO SPIDER-MAN 2019 Setlerinin İlk Resmi Görselleri Ortaya Çıktı

,

Yılın sonuna yaklaştıkça, 2019 setleri hakkında bilgiler ortaya çıkmaya başladı. Tabii LEGO, genellikle, LEGO Creator Expert ya da LEGO Ideas gibi özel temalar dışındaki temalarda yer alan setler için ayrıca bir duyuru yapmadığı için bu yeni setlerle çoğunlukla LEGO mağazalarında listelendiklerinde ya da kataloglarda karşılaşıyoruz.

Yeni yılın bu şekilde ortaya çıkan ilk setleri ise brickshop.nl mağazasındaki LEGO Spider-Man setleri oldu. İkisi Juniors seti olan toplam beş set ortaya çıkmış durumda.

Bu setlerde dikkat çeken ilk konu, kutuların, LEGO Super Heroes temasının görsel kimliği yerine LEGO Spider-Man olarak yeni ve bağımsız bir görsel kimlikle tasarlanmış olması. Juniors setleri de yine benzer şekilde, standart Juniors görsel kimliği yerine büyükçe bir “4+” ibaresi ile birlikte yeni Spider-Man temasının kimliğini taşıyor. Başka bir konu ise, bu setlerin bu yıl gelecek olan Spider-Man: Far From Home filmi ile doğrudan bağlantısının olmaması ve oynanabilirliğin oldukça ön planda tutulmuş olması.

Bu setlerin resmi görsellerini aşağıda bulabilirsiniz:

 

76113 – Spider-Man Bike Rescue

76113-176113-2

 

76114 – Spider-Man’s Spider Crawler

 

76115 – Spider Mech vs. Venom

 

76116 – Spider-Man Car Chase (4+/Juniors)

 

76117 – Spider-Man: Doc Ock Diamond Heist (4+/Juniors)