LEGO Sezonsal Set İncelemesi: 40499 Noel Baba’nın Kızağı

,

LEGO’nun yılbaşı için çıkardığı setler, genellikle diğer sezonsal setlere göre çok daha ilgi görüyor ve bugünkü incelememizin konusu olan 40499 Noel Baba’nın Kızağı (Santa’s Sleigh) da bu konuda çok farklı değil.

Tabii bu sefer, setin ilgi çekmesinin nedeni, bu fiyat noktasında içerisinde 4 tane birden geyik figürü barındırması.

 

Genel Bilgiler, Fiyat ve Parçalar

Bu set, 343 parçadan oluşuyor ve Amerika fiyatı $36,99, Avrupa fiyatı €36,99 ve Türkiye fiyatı şu an için 629,90 TL.

Set bir miktar sticker içeriyor ama bunlarsız da set güzel bir görüntüye sahip.

 

Bunların haricinde, bu sete özel bir Noel Baba figürü ve baskılı bir “Uslu Çocuklar Listesi” yer alıyor. Oyuncak ayı, beyaz gitar, kayak seti ve irili ufaklı hediyeler de setin diğer aksesuarlarını oluşturuyor.

 

Tamamlanmış Model ve Değerlendirme

Geyikler hem kendi renklerindeki bir yapım parçasıyla hem de kızağa takmak için kırmızı bir koşum takımıyla geliyor. Basit ama sağlam bir bağlantı mekanizmasına sahip.

 

Kızağın kendisi ise oldukça geniş. Arkasında hediyeleri yığabileceğiniz bir alan ve geyikler ve Noel Baba için atıştırmalıkların yer aldığı minik bir bagaj var. 8 çıkıntı genişliğinde olduğu için Noel Baba isterse yanına bir yol arkadaşı da alabilir.

 

Sticker’lar, Noel Baba’nın kızağında GPS olması ya da kızağın plakasının adının baş harflerinden (Santa Claus) oluşması gibi eğlenceli detaylar barındırıyor ve seti zenginleştiriyor. Model gerçekten de oldukça büyük ve normalde bu tarz setler biraz sönük kalabilirken, bu set için böyle bir durum söz konusu değil.

İlginizi Çekebilir:  LEGO ICONS Set İncelemesi: 10297 Butik Otel

 

Genel olarak bakacak olursak, son zamanlarda fiyat artışlarının kurbanı olsa da geyikler başta olmak üzere, hem parçaları, hem inşa deneyimi, hem sergilenebilirliği hem de oynanabilirliği ile öne çıkan ve stokta bulduğunuz an almanızı önerebileceğimiz bir set.


İncelememiz için bu seti bizlere göndermiş olan LEGO’ya çok teşekkür ederiz. Yukarıdaki görüşler tümüyle kişisel görüşlerimizdir ve inceleme setlerinin gönderilmesi, olumlu bir inceleme yapacağımızı garanti etmez.