LEGO Overwatch Setleri Ön Duyurusu

,

 

Güncelleme: İlk LEGO Overwatch seti Omnic Bastion (75987) satışa çıktı, detayları ilgili yazımızda bulabilirsiniz.

Güncelleme 2: Tüm LEGO Overwatch setlerinin resmi görselleri ortaya çıktı, detayları ilgili yazımızda bulabilirsiniz.

 

Bugün oldukça şaşırtıcı ve ilginç bir LEGO temasıyla ilgili bir duyuruyla karşılaştık.

Licensing Expo 2018 (Fikri Mülk Lisanslama Fuarı diyebiliriz) kapsamında Activision Blizzard’ın hangi fikri mülkleri ile ilgili olarak hangi firmalarla, ne kapsamda anlaşmalar yapmış olduğunu açıkladığı basın bülteninde şu cümle yer alıyor:

 

(ana lisansöre) Ek olarak, LEGO Group’un farklı fiyat noktalarında, muhtelif Overwatch yapı setleri için planları bulunmaktadır.

 

Orijinal metin: “Additionally, LEGO® Group has plans for multiple Overwatch building sets across various price points.”

 

Bilmeyenler için, Overwatch, Blizzard tarafından geliştirilmiş, farklı rollere ve yeteneklere sahip karakterlerin bir takım olarak, farklı özelliklere sahip savaş alanlarında mücadele ettiği bir çok oyunculu bir FPS (first-person shooter) oyunudur. Oyunun kendisini oynamamış olsanız da, karakterlerini başka bir Blizzard oyunu olan Heroes of the Storm’dan da biliyor olabilirsiniz.

Oldukça başarılı ve popüler bir oyun olsa da açıkçası böyle bir oyundan LEGO setleri çıkacağını kimse tahmin etmiyordu. Tabii oyunun formatı itibariyle halen de ne tip setler çıkabileceğini tahmin etmek güç. Farklı formlarda çok sayıda karakter olması sebebiyle BrickHeadz setlerine ve minifigür serilerine çok uygun bir oyun olsa da bunlar dışında kalan set tiplerine uygun pek bir öğe bulunmuyor.

İlginizi Çekebilir:  LEGO 2021 Haziran-Aralık Kataloğu Yayınlandı - Resmi İndirme Bağlantısı İle

Oyunun hayranları dışındaki kitleye kendisini aldırabilecek derecede setler çıkar mı bilmiyorum; mesela kişisel olarak ben çok etkilenmedim ama oyunun yapısı itibariyle LEGO Overwatch setlerinin nasıl olacağını da merakla bekliyorum.