The LEGO Movie’nin Sevilen Karakteri UNIKITTY Çizgi Dizisiyle Türkiye’de (İlk Gösterim Videosu İle)

,

2018’in yeni setleri bir bir göz önüne çıkmaya başladı. Unikitty! setlerini gördüğümüz andan beri paylaşmak için sabırsızlandık ama bunu paylaşmak için hazırlanırken başka bir habere daha da çok sevindik. Cartoon Network Türkiye, 21 Mayıs’tan itibaren Unikitty! çizgi dizisinin yayına başlayacağını duyurdu ve ilk bölümünü YouTube’da resmi olarak paylaştı. (Görsel ve video kaynağı: Cartoon Network)

 

Yazının sonunda Unikitty’nin ilk gösterimdeki resmi tam bölüm videosunu bulabilirsiniz.

Yeni çıkan Unikitty! setleri hakkındaki görseller ve parça ve fiyat bilgilerini şu adresteki Unikitty set duyurusu yazımızda görebilirsiniz: http://gofret.info/lego-unikitty-2018-setlerinden-ilk-bilgiler/

 

Öncelikle biraz Unikitty’den bahsedelim. The LEGO Movie ve The LEGO  Movie: 4D-A New Adventure filmlerinde (bu ikinci filmi LEGOLAND Discovery Centre’da izleyebilirsiniz) ve LEGO Dimensions serilerinde gördüğümüz bir karakter Unikitty. Kendisi unicorn boynuzlu bir kedi. Gökyüzünün gizli derinliklerinde yer alan Cloud Cuckoo Land adındaki yerin yöneticisi. Cloud Cuckoo Land o kadar muhteşem bir yerdir ki burada kural yoktur ve mutsuz her şey yasaktır. Unikitty sevimli, pozitif, iyimser görünür ama sinirlendiğinde karanlık ve korkutucu bir tarafıyla karşılaşırız. Ayrıca kendisi bir Master Builder. The LEGO Movie’de Emmett’a dünyayı kurtarmak için yardım ettiğini görüyoruz.

Unkitty, The LEGO Movie’den sonra tatlı ve sert kişiliğiyle o kadar çok sevildi ki bu yıl başında Cartoon Network tarafından Unikitty! adıyla bir çizgi dizisi yayınlanmaya başladı ve aradan çok uzun zaman geçmeden de bu diziyi Türkiye’de görme şansı da elde ediyoruz. 2018’de çıkacak yeni Unikitty! setleri de bu dizideki karakterleri içeriyor, 2018 Unikitty setleri hakkındaki ilk bilgileri buradaki yazımızda bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  LEGO 23 Nisan İndirimleri Başladı - Kampanya Gözlemlerimiz ve Set Önerilerimiz

3D LEGO dünyası görüntülü olmayan ve gerçek çizgilere sahip bir LEGO çizgi dizisi olarak benzerlerinden ayrılmasının yanı sıra (özellikle de 3D olmayan çizgi dizi bulmak zorlaşmaya başlamışken); beklentilerinizi bir LEGO Ideas setine (21308) de sahip popüler bir Cartoon Network dizisi olan Adventure Time kadar yüksek tutmadığınız müddetçe hem yetişkinlerin hem de çocukların keyif alabileceği fazlasıyla hiperaktif bir dizi. Türkçe dublajının da başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

 

Gelin ilk gösterim videosuna geçmeden önce karakterleri tanıyalım:

  • Prenses Unikitty: Unikingdom’ın prensesi. Unicorn/kedi karışımı bir karakter. Her zaman mutlu, oyuncu ve şirin ama sinirlendiğinde kontrolden çıkan bir kızgınlığa sahip.
  • Prens Puppycorn: Prenses Unikitty’nin erkek kardeşi. Unicorn/köpek karışımı bir karakter. Bazen biraz saf olabiliyor ama sadık, iyi niyetli ve kız kardeşinin en iyi arkadaşı
  • Fox: Kalenin yerleşik tilki biliminsanı. Deneyleri ve icatları hem sorun çıkarabiliyor hem de sorunları çözebiliyor.
  • Hawkodile: Unikitty’nin güvenilir şahin/timsah karışımı kourması. “Maço” bir kişiliğe sahip ve Dr. Fox’tan hoşlanıyor.
  • Richard: Gri renkli 1 x 3 LEGO tuğlası. Unikitty’nin kraliyet danışmanı ve kalenin bakıcısı. Sıkıcı ve düz bir ses tonuyla mantığın sesi olan bu karakter diğerleri tarafından dinlemesi sıkıcı bulunuyor.
  • Master Frown: Dizinin ana kötüsü ve Unikitty’nin düşmanı. Unikitty krallığının diğer tarafındaki Frown Town’dan (Asık Surat Kasabası) geliyor. Amacı dünyaya acı ve üzüntü yaymak olan Doom Lord’larından biri. Bu nedenle de sürekli olarak, neşe ve eğlence yaymaya çalışan Unikitty’nin gazabına uğruyor.
  • Brock: Master Frown’s yakın dostu ve ev arkadaşı. Daha kayıtsız bir karaktere sahip olan bir mezar taşı.
İlginizi Çekebilir:  LEGO UNIKITTY! 2018 Setlerinden İlk Bilgiler