LEGO Ideas Haberleri: 2021-1 Onaylanan Ürün Fikirleri ve 2021-2 Değerlendirmeye Alınanlar

Geçtiğimiz yıldan bu yana her değerlendirme döneminde 10000 oya ulaşıp değerlendirmeye alınan LEGO Ideas ürün fikri sayısı biraz daha artarken, 2021-1 döneminde 57 ürün fikri birden bu eşiği geçerek bir rekora imza atmıştı.

Tabii bir yıl içerisinde çıkabilecek Ideas seti sayısı kısıtlı olduğu için de sonuçlar daha da merak uyandırıcı oldu; ama bir taraftan da iki tane birden The Office dizisi ürün fikri gibi durumlar ya da konusu itibariyle geçmesi imkansız diyebileceğimiz ürün fikirleri de vardı.

 

LEGO Ideas 2021 Birinci Değerlendirme Dönemi Sonuçları

57 set arasından sadece 2 setin onaylandığı değerlendirmede en sürpriz sonuç, geçmiş dönemlerde reddedilmiş olan The Office dizisinin ürün fikrinin sonunda onaylanmış olması. The Big Bang Theory, Central Perk ve Seinfeld setleri ile Ideas’ın bir alt teması haline gelmiş olan “dizi setleri”nin en yeni üyesi The Office ürün fikri olacak.

Diğer onaylanan ürün fikri ise, The Jazz Quartet, Ideas’ın müzik alt temasının yeni üyesi olarak karşımıza çıkacak.

Bunların yanı sıra, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler ürün fikri, bir önceki reddinin ardından bu sefer ek bir değerlendirme sürecine alınmış durumda.

 

LEGO Ideas 2021 İkinci Değerlendirme Dönemi Adayları

Bir önceki döneme göre 10000 oyu geçen ürün fikirleri bir düşüş trendine geçmiş diyebiliriz ama 34 ürün fikri yine az değil tabii. Bununla birlikte, bu ürün fikirlerinin çoğunun geçmiş değerlendirmeler baz alındığında seçilmesinin zor olacağını öngörmek mümkün. 2021-2 döneminin sonuçlarını ve Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler ürün fikri hakkındaki kararı önümüzdeki yılın başında göreceğiz.

İlginizi Çekebilir:  LEGO Ideas The Globe (21332) Duyuruldu