LEGO Ideas Haberleri: 2019-2 Onaylanan Ürün Fikirleri ve 2019-3 Değerlendirmeye Alınanlar

Geçtiğimiz yılın ikinci LEGO Ideas değerlendirme döneminde 10.000 oyu geçen ürün fikirlerinin değerlendirme sonuçları açıklandı. Biz tabii halen heyecanla bir önceki dönem geçen Çalınabilir Piyano, The Pirate Bay ve Susam Sokağı setlerinin çıkmasını bekliyoruz; fakat sürpriz bir gelişme olmazsa bu setlerin çıkışı için biraz daha zamana ihtiyaç var gibi duruyor; zira zaten bu dönemde onaylanan fikir sayısı oldukça az olduğu için onaylanan Ideas setlerinin çıkışı bu yıl ve önümüzdeki yıla rahat bir şekilde yayılabilecek.

LEGO Ideas 2019 İkinci Değerlendirme Dönemi Sonuçları

Çok fazla sayıda adayın olduğu bu dönemde sürpriz bir şekilde sadece iki set, Medieval Blacksmith ve Winnie the Pooh ürün fikirleri yeni Ideas setleri olmaya hak kazandı.

Hayranların favori olarak gösterdiği Pursuit of Flight ve kararı bu döneme ertelenen Anatomini ürün fikirleri ise reddedildi. 10.000 oya üçüncü kez ulaşan The Office dizisinin ürün fikri de üçüncü kez reddedildi.

LEGO Ideas 2019 Üçüncü Değerlendirme Dönemi Adayları

Bu dönemde adayların sayısının biraz daha arttığını görüyoruz ve özellikle de önceki dönemlere kıyasla set tiplerinde çeşitlilik fazla olsa da geçen yazımızda değindiğimiz gibi yine bir “nostaljik yayın”, “değişik bir mekanizma” ve de bir “Disney fikri mülkü” görüyoruz.

Bunların arasında Queen: I Want to Break Free ürün fikrinin şansı biraz düşük görünse de 2019-1 döneminin sürpriz sonuçları baz alındığında diğer ürün fikirleri için yorum yapmak güç. Zelda ve Futurama setleri de fikri mülk anlamında nasıl değerlendirilecek göreceğiz.

İlginizi Çekebilir:  LEGO Ideas Central Perk - F.R.I.E.N.D.S TV Dizisi (21319) Seti Duyuruldu